Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Gruszczyńska i Baran wygrały z Łotyszkami

CEV Satellite: Gruszczyńska i Baran wygrały z Łotyszkami

fot. FIVB

Niezbyt udanie rozpoczęły turniej CEV Satellite w Stuttgarcie Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska. Polki po porażce w I rundzie z rywalkami z Francji trafiły na prawą stronę drabinki. Tam poszło im lepiej i wygrały w trzech setach z parą z Łotwy.

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska to jedyna polska para, która reprezentuje nasz kraj w żeńskim turnieju CEV Satellite w Stuttgarcie. Polki w I rundzie zmierzyły się z Laurą Longuet i Melindą Adelin z Francji. W pierwszym secie (w turnieju gra się do trzech wygranych partii do 15) biało-czerwone pokonały w końcówce rywalki 15:13, w drugim walka była jeszcze bardziej zacięta. Ostatecznie triumfowały w niej Francuzki, które tym samym wyrównały stan spotkania. W kolejnej partii rywalki zdominowały grę i łatwo pokonały nasz duet do 7. Niestety również w czwartej partii to zawodniczki z Francji były górą i ostatecznie wygrały to spotkanie 3:1.

Dla Gruszczyńskiej i Baran ta porażka oznacza przejście na prawą stronę drabinki turniejowej. Teraz dla biało-czerwonych każdy mecz będzie walką o pozostanie w turnieju. Pierwsze spotkanie z łotewską parą Tina Graudina/Marta Ozolina.

I runda:
Longuet/Adelin FRA [9] – Gruszczyńska/Baran POL [8] 3:1
(13:15, 18:16, 15:7, 15:13)
W pierwszym spotkaniu z serii tych „o życie” polski duet poradził sobie bardzo dobrze. Polki od pierwszego gwizdka sędziego walczyły o każdą piłkę i dzięki swojej zawziętości objęły prowadzenie nad łotewską parą Graudina/Ozolina 1:0 (15:10). W kolejnej odsłonie zawodniczki znad Wisły nie spuściły z tonu i wciąż cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia. Rywalki starały się odgryzać, jednak nie były w stanie dogonić reprezentantek Polski i po raz drugi musiały pogodzić się z porażką do 10. W trzeciej, jak się okazało ostatniej partii biało-czerwone zagrały jeszcze lepiej i ograły swoje przeciwniczki do 9. Wygrana pozwoliła im awansować do trzeciej rundy, w której przegrane zespoły zajmują miejsca 9-12. Ich najbliższymi rywalkami będzie austriacka para Schützenhöfer/Plesiutschnig.

Przegrani na miejscach 13-16:
Gruszczyńska/Baran POL [8] – Graudina/Ozolina LAT [16] 3:0
(15:10, 15:10, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved