Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Bryl i Kujawiak udanie walczą w Stuttgarcie

CEV Satellite: Bryl i Kujawiak udanie walczą w Stuttgarcie

Maciej Kosiak i Maciej Rudol rozpoczęli turniej CEV Satellite w Stuttgarcie od zaciętego, ale przegranego boju z niemiecką parą Lückemeier/Poniewaz. Kolejne "polskie" mecze to świetna gra Bryla i Kujawiaka i ich awans do ćwierćfinału.

Pierwszy mecz męskiego turnieju CEV Satellite w Stuttgarcie od razu przyniósł niesamowite emocje. Maciej Kosiak i Maciej Rudol zmierzyli się w nim z niemiecką parą Lars Lückemeier/David Poniewaz. Polacy wprawdzie dość łatwo wygrali pierwszą partię, potem jednak nastąpiły emocje, którymi można byłoby obdzielić kilka spotkań. W drugiej partii po zaciętej końcówce górą byli Niemcy, którzy wygrali 17:15 i wyrównali stan spotkania. W kolejnej partii znów doszło do zaciętej końcówki. Tym razem po ostatnim gwizdku sędziego ręce do góry wznieśli biało-czerwoni, którzy po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Niestety, w czwartym secie znów musieli uznać wyższość rywali. W rozgrywanym do 11 tie-breaku na przewagi ponownie zwyciężyli Niemcy i po ponad godzinnej walce to oni awansowali do II rundy turnieju.

Polacy będą teraz walczyć z prawej strony turniejowej drabinki o pozostanie w turnieju. W pierwszym takim spotkaniu duet Kosiak/Rudol pokonał parę z Anglii. Rywale tylko w drugim i czwartym secie postawili się biało-czerwonym. W drugiej odsłonie skutecznie – bowiem wygrali do 11, natomiast w czwartej w zaciętej końcówce Polacy rozstrzygnęli cały mecz na swoją korzyść. Jutro Kosiak i Rudol staną w szranki z Norwegami Horrem/Eithun.

I runda:
Lückemeier/Poniewaz GER [15] – Kosiak/Rudol POL [2] 3:2
(8:15, 17:15, 16:18, 15:13, 13:11)

Przegrani na miejscach 13-16:
Kosiak/Rudol POL [2] – Gregory/Sheaf ENG [10] 3:1
(15:13, 11:15, 15:11, 17:15)

Michał Bryl i Kacper Kujawiak rozpoczęli turniej dużo lepiej. Mimo że zwycięstwo z Austriakami nie przyszło łatwo, to jednak Polakom udało się zakończyć całe starcie w czterech setach. Rywale rozpoczęli od mocnego uderzenia i triumfowali pewnie w partii otwarcia. Z czasem jednak ich dobra dyspozycja zaczęła falować, nasi reprezentanci zaczęli uważać na swoje akcje, przestali popełniać błędy, a w dodatku wzmocnili uderzenie. Choć w drugiej partii długi czas Austriacy starali się narzucić swój rytm gry, to jednak na przewagi wygrali już reprezentanci Polski. Boisko niemal całkowicie należało już do nich w secie numer trzy, a przeciwnicy zdołali jeszcze dojść do głosu w ostatniej – czwartej odsłonie. Ta ponownie zakończyła się po grze na przewagi i znowu lepsi okazali się Polacy, którzy awansowali do drugiej rundy.

W niej wyższość polskiej dwójki musieli uznać także Włosi Cecchini/Ficosecco. Biało-czerwoni zagrali kolejne dobre spotkanie i tylko w drugim secie pozwolili sobie na przestój, którego ceną była partia dla włoskiego teamu. Co najbardziej cechowało grę Polaków, to ich dużo mocniejsze uderzenia, a także mądrzejsze poczynania w tych ważnych momentach.

Wygrana dała polskiej parze awans do ćwierćfinału. W nim ich rywalami będą Niemcy Lückemeier/Poniewaz, z którymi do południa przegrali Kosiak i Rudol. Pojedynek rozegrany zostanie jutro.