Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rodrigo Quiroga: Musimy oczyścić umysł i postarać się wygrać

Rodrigo Quiroga: Musimy oczyścić umysł i postarać się wygrać

fot. archiwum

Reprezentacja Iranu pewnie pokonała Argentyńczyków. - To był ciężki mecz, nie pokazaliśmy na boisku tego co potrafimy. Pierwszy i trzeci set w ogóle nam się nie ułożyły, według mnie zagraliśmy w nich okropnie - powiedział po porażce Rodrigo Quiroga.

Od kilku sezonów zespół z Bliskiego Wschodu radzi sobie coraz lepiej na boisku, ten fakt potwierdził w dzisiejszym meczu, a siatkarze Julio Velasco boleśnie odczuli to na swojej skórze. – Irańczycy zagrali bardzo dobrze, gratuluję im tego spotkania i zespołu, ponieważ mają bardzo młodych i utalentowanych zawodników, trzeba im oddać, że na tym turnieju spisują się świetnie, wygrywają wiele ważnych spotkań z silnymi zespołami, takimi jak reprezentacje USA czy Włoch. Teraz musimy myśleć o kolejnych meczach. Jesteśmy przygnębieni po tym spotkaniu, jednak czekają nas kolejne mecze z wymagającymi przeciwnikami. Musimy przed nimi oczyścić umysł i postarać się wygrać, lecz żeby w ogóle zacząć myśleć o tym, musimy najpierw poprawić swoją grę. Nie zrobiliśmy tego ani dzisiaj, ani we wczorajszym spotkaniu, więc musimy na to znaleźć sposób przed kolejnymi meczami. Przygotowywaliśmy się do tego spotkania taktycznie, jednak nie mogliśmy na boisku powstrzymać ataków i serwisów przeciwników. Irańczycy mają w składzie trzech lub czterech siatkarzy serwujących bardzo agresywne floaty, nie mogliśmy sobie z nimi poradzić w przyjęciu, a to znacznie utrudniło dalszą grę – przyznał były kapitan reprezentacji Argentyny.

To pierwszy sezon Julio Velasco z argentyńską kadrą, po tym, jak zespół opuścił Javier Weber. Myślę, że za każdym razem, kiedy reprezentacja zmienia trenera, w stylu zespołu zachodzą pewne zmiany. Julio Velasco jest siatkarską legendą i wszyscy jesteśmy dumni, że to właśnie on prowadzi naszą reprezentację. Trener może nas nauczyć bardzo wiele, dlatego musimy z tego korzystać, chcieć się uczyć i ciężko pracować – skomentował Argentyńczyk.

W poprzednim sezonie Rodrigo Quiroga nie zmieścił się w składzie reprezentacji Argentyny, jednak nie czuje się tak, jakby odnotował wielki „come back” do tego zespołu. – W zeszłym sezonie znalazłem się poza zespołem, ale nie czuję żeby był to mój powrót do zespołu. Gra w reprezentacji zawsze była dla mnie powodem do dumy i bardzo się cieszę, że mogę nosić reprezentacyjną koszulkę. Czasami jestem na boisku, czasami na ławce rezerwowych, ale zawsze daję z siebie wszystko i tak samo będzie w następnych dwóch spotkaniach, a także na pewno w kolejnym sezonie – powiedział Quiroga.Turnieje takie jak ten są doskonałą okazją do przyjrzenia się temu jakimi obecnie prawami rządzi się światowa siatkówka. A co zaobserwował Argentyńczyk? – Myślę, że nauczyłem się, że między pierwszą ósemką najlepszych zespołów i kolejnymi zespołami jest przepaść jeśli chodzi o poziom. Są dwie, a może trzy grupy zespołów, w tej chwili jesteśmy w tej trzeciej i musimy pomyśleć o tym, co możemy zrobić, aby podnieść swoje umiejętności – skomentował przyjmujący argentyńskiej kadry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved