Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raphael Vieira de Oliveira: Jesteśmy na właściwej drodze

Raphael Vieira de Oliveira: Jesteśmy na właściwej drodze

fot. lancelet.com.br

Canarinhos udanie rozpoczęli II fazę rozgrywek, pokonując Bułgarów. - Możemy grać jeszcze lepiej. Cały czas są rezerwy, przy ciężkiej i intensywnej pracy możemy w naszej grze poprawić wszystko - o możliwościach swojego zespołu mówił Raphael.

W meczu rozpoczynającym zmagania II fazy mistrzostw świata dość pewnie, bez większych przeszkód, bo 3:0, pokonaliście reprezentację Bułgarii. Ze strony Bułgarów spodziewaliście się chyba większego oporu?

Raphael Vieira de Oliveira:Wbrew temu, na co wskazywałby wynik, to nie był łatwy mecz. Mimo wygranej 3:0 nie powiedziałbym, że obyło się to bez przeszkód. Rywale zmusili nas do lepszej gry niż ta, jaką prezentowaliśmy dotychczas. Bułgarzy dysponują dobrym serwisem. Reagując na grę rywala, rozpoczęliśmy spotkanie zagrywając sporo skrótów, trudnych zagrywek, do tego dodając dobrą grę w bloku i być może oni się tego nie spodziewali. My natomiast kontynuowaliśmy swoją grę cały czas naciskając na przeciwnika, nie pozwalając mu dojść do głosu, założony cel udało się zrealizować i mamy efekt w postaci wygranej 3:0. Jestem bardzo szczęśliwy po tym spotkaniu, cieszy nie tylko sam wynik, ale także styl naszej gry.

Który z elementów siatkarskiego rzemiosła wymieniłbyś jako klucz do sukcesu?Myślę, że była to nasza zagrywka. Zagrywaliśmy bardzo dobrze i co ważne – inaczej niż dotychczas. Pokazaliśmy się z nieco innej strony, a to przyniosło oczekiwane rezultaty. Graliśmy też dobrze i skutecznie w innych elementach, jednak gdybym miał wybrać właśnie jeden element, to powiedziałbym, że właśnie nasza dyspozycja w polu serwisowym była kluczem do wygranej w tym spotkaniu.

Z każdym kolejnym meczem wasza gra wygląda coraz lepiej. Jak daleko aktualna dyspozycja jest od maksimum możliwości reprezentacji Brazylii, macie jeszcze jakieś rezerwy?

Możemy grać jeszcze lepiej. Oczywiście będziemy nad tym pracować, za każdym razem wychodząc na boisko, dajemy z siebie wszystko, aby grać jeszcze lepiej. Myślę, że w tej chwili jesteśmy na właściwej drodze. Cały czas jednak są te rezerwy, przy ciężkiej i intensywnej pracy możemy w naszej grze poprawić wszystko.

W fazie grupowej nie mieliście większych przeszkód z pokonaniem kolejnych rywali. Teraz zmagania wkraczają w decydującą fazę i przed wami te najważniejsze mecze, w konfrontacji z rywalami z czołówki światowej.

Myślę, że bardzo ważny mecz czeka nas w czwartek. Bo jeśli wygramy z Chinami w czwartek, zdobędziemy cenne punkty, będziemy już prawie na swoim miejscu. Przed nami więc wyjątkowo istotne spotkanie, ale nie zapominamy o kolejnych. Bo następne dwa mecze będą bardzo trudne: Kanadyjczycy i Rosjanie grają bardzo dobrze. Oczywiście nie ujmując nic rywalom z Chin, bo to także dobra drużyna, o czym świadczy to, w jakim miejscu się teraz znaleźli. Ale nie znamy za dobrze tych zawodników, bo nikt z nas nie grał w Chinach, a i ich zawodnicy nie grali w Brazylii. Zobaczymy, jak to będzie. Oczywiście widzieliśmy materiały wideo i grali oni naprawdę dobrze, dlatego też musimy rozpocząć spotkanie w pełni skoncentrowani, grając na 100%, podobnie jak to było w meczu z Bułgarami.

Wspomniałeś o Rosjanach. To właśnie niedzielny mecz Rosja – Brazylia jest tym, na który wszyscy czekają… Może to być przedwczesny finał?

Nie wiem czy od razu jak finał, aktualnie mamy 4-5 drużyn grających dobrą siatkówkę, jak: Polska, Rosja, Brazylia czy też Kanada. Tych kandydatów do gry o medale jest naprawdę sporo. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym dniem będziemy grać coraz lepiej i tak też będzie w starciu z Rosjanami. Oczywiście chcemy wygrać ten mecz. Ale na tę chwilę najważniejsze jest stawianie kroków dzień po dniu. Więc teraz koncentrujemy się na Chinach, później na Kanadzie. A co się wydarzy w meczu z Rosją? Zobaczymy (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved