Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zagumny: Amerykanie zagrali po prostu lepszy mecz

Paweł Zagumny: Amerykanie zagrali po prostu lepszy mecz

fot. archiwum

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w mistrzostwach świata. Komplet punktów za wygraną z biało-czerwonymi zgarnęli Amerykanie. - Trafiliśmy na dobrze dysponowanego przeciwnika - podsumował pojedynek rozgrywający Paweł Zagumny.

II rundę zmagań w mistrzostwach świata polska drużyna rozpoczęła od porażki. Oprócz wielu błędów w szeregach ekipy Stephane’a Antigi w meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zabrakło „błysku”, który obserwować można było w pierwszych pięciu wygranych, choć nie perfekcyjnych meczach. – Trafiliśmy na dobrego przeciwnika, w dodatku dobrze dysponowanego i Amerykanie zasłużenie wygrali – ocenił najbardziej doświadczony reprezentant Polski.

Polskiej drużynie nie udał się powrót po krótkiej przerwie, która trochę jakby wybiła zespół z rytmu. – Mieliśmy dwa dni przerwy tak samo jak pozostałe drużyny, więc nie można chyba na nie patrzeć. Ten turniej to już jest taki poziom, że przy tylu meczach te przerwy muszą być, bo człowiek nie ma siły już po pewnym czasie grać. My odpoczęliśmy w ciągu tych dwóch dni, nie jesteśmy zmęczeni, a to Amerykanie zagrali po prostu lepszy mecz – przyznał.

Amerykanie w ważnych momentach mogli liczyć na niezawodnego Andersona, w ekipie biało-czerwonych trudno było znaleźć zawodnika, który pociągnąłby grę zespołu. Wszystko ze względu na słabsze przyjęcie, które miało swoje konsekwencje w pozostałych elementach. W dodatku nie zadziałał dotychczasowy atut Polaków – zagrywka. – Na pewno nie można porównywać drużyn z pierwszej rundy z Amerykanami. Na tle drużyny ze Stanów Zjednoczonych wyglądało to wszystko dosyć słabo, nie wiem, jak to dokładnie prezentować się będzie w liczbach, ale to miało wpływ na dalszą grę w kontrataku – powiedział Paweł Zagumny.Bardzo mocno skomplikowała się obecna sytuacja polskiej ekipy. Już po pierwszym spotkaniu straty w tabeli do biało-czerwonych odrobili Francuzi i Serbowie. Zaledwie punkt mniej mają siatkarze z Iranu, a Polaków gonią także Amerykanie. – Zostały nam trzy mecze z drużynami, które dobrze zagrywają i trzeba się maksymalnie skoncentrować, by wygrać w tych kolejnych starciach – skwitował Zagumny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved