Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marcin Możdżonek: Zabrakło nam realizacji taktyki

Marcin Możdżonek: Zabrakło nam realizacji taktyki

fot. Joanna Skólimowska

- Zabrakło nam realizacji taktyki, jaka nam została narzucona przed meczem. Nie wykonywaliśmy jej najlepiej, a Amerykanie grali twardo i z żelazną konsekwencją - analizował przyczyny przegranej z reprezentacją USA Marcin Możdżonek.

Polacy doznali pierwszej porażki w tegorocznych mistrzostwach świata. Po zaciętym meczu musieli uznać wyższość Amerykanów. W spotkaniu w trzecim secie wszedł na boisko Marcin Możdżonek, który ożywił grę polskiego zespołu, nękając przeciwnika zagrywką typu flot i dokładając dwa bloki. To pomogło wygrać trzecią partię, ale tylko tyle. – Uratowałem seta, nie uratowałem meczu – skwitował krótko środkowy reprezentacji Polski.

Możdżonek przyznał, że przyczyną porażki było nietrzymanie się założeń taktycznych. – Zabrakło nam realizacji taktyki, jaka nam została narzucona przez trenerów i statystyków przed meczem. Nie wykonywaliśmy jej najlepiej, a Amerykanie grali twardo i z żelazną konsekwencją, dołożyli do tego bardzo mocny serwis, z którym czasem mieliśmy kłopoty i to się wszystko złożyło na dzisiejszą porażkę – tłumaczył.

Spytany o konkretne założenia taktyczne odpowiedział krótko: – Po prostu mieliśmy ich rozpisanych, styl i charakterystykę rozgrywającego i nie do końca realizowaliśmy to w bloku i w obronie – powiedział. – Oni nam bardzo utrudniali realizację taktyki, ponieważ świetnie dzisiaj przyjmowali i rozgrywający miał bardzo duży komfort gry, to też trzeba na to spojrzeć w ten sposób, jeżeli rozgrywający ma bardzo dobre przyjęcie, gra mu się łatwiej, jest z piłki na piłkę coraz pewniejszy i w pewnym momencie taktyka, która nam została narzucona przez trenera, zostaje przez niego zmieniona po to, żeby już kompletnie pogubić przeciwnika – tłumaczył.W drugim spotkaniu drugiej fazy Polacy zmierzą się z Włochami, którzy jak na razie zawodzą na całej linii i są jedną nogą poza turniejem. Marcin Możdżonek jednak przyznał, że on i koledzy nie będą specjalnie zwracać uwagi na kłopoty rywala, wolą się skoncentrować na swojej grze. – To jest długi i trudny turniej, przed nami wiele meczów, tutaj odgrywać się na nikim nie mamy zamiaru, po prostu podejdziemy do meczu skoncentrowani, przygotowani jak najlepiej. Włosi mają swoje kłopoty kadrowe, swoje kłopoty natury mentalnej, z jednej strony może się wydawać, że to nam może pomóc, z drugiej strony z mojego doświadczenia wiem, że to ich może zjednoczyć i ostatnie mecze będą chcieli przejść z głową podniesioną do góry, więc pewnie będzie się z nimi grało bardzo trudno – zakończył swoją wypowiedź środkowy reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved