Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lukas Kampa: W kolejnych meczach będzie trudniej

Lukas Kampa: W kolejnych meczach będzie trudniej

fot. Jacek Cholewa

- Każdy punkt jest tak samo ważny, trzy oczka wywalczone w konfrontacji z Chińczykami także nie będą bez znaczenia - o udanym początku II fazy rozgrywek mówił Lukas Kampa, który koncentruje się już na konfrontacji z reprezentacją Bułgarii.

Szybko, łatwo i przyjemnie – wydawało się, że tak wyglądała wygrana podopiecznych Vitala Heynena z reprezentacją Chin… – Nie było tak łatwo, jak mogłoby to wyglądać z boku – przyznał jednak Lukas Kampa. Niemcy w konfrontacji z Chińczykami nie stracili nawet seta, jednak, jak zaznaczył rozgrywający reprezentacji Niemiec, kontrolowanie spotkania wymagało pełnej mobilizacji i koncentracji ze strony jego zespołu. – Musieliśmy utrzymywać swoją dobrą grę, bo z reprezentacją Chin nie gra się łatwo. Mieliśmy momenty, w których to rywale utrzymując wysoką jakość, wytwarzali na nas presję swoimi zagraniami w bloku czy też skuteczną zagrywką. Dlatego też wcale nie było tak lekko im się przeciwstawić – kontynuował zawodnik.

O skuteczności siatkarzy z Chin podopieczni trenera Heynena mogli się przekonać w odsłonie drugiej, kiedy to w jednym ustawieniu pozwolili przeciwnikom zniwelować dystans, doprowadzając do gry na styku. Jak mówił Lukas Kampa, nie był to jednak efekt dekoncentracji jego i jego kolegów, a zasługa podopiecznych trenera Xie. – To rywale zaczęli grać lepiej. Szczególnie kiedy ich kapitan, Weijun Zhong, miał niezłą serię na zagrywce. Mieliśmy w tym jednym ustawieniu trochę problemów z przyjęciem zagrywki… – kontynuował zawodnik. Ostatecznie jednak obyło się bez niespodzianki i także ten fragment meczu wygrali nasi zachodni sąsiedzi. – Skoncentrowaliśmy się jednak na utrzymaniu piłki w grze i zdołaliśmy przełamać rywali. Finalnie byliśmy mocniejsi w bloku i ataku. Mimo tego chwilowego załamania, kiedy rywale doprowadzili do wyrównania, myślę, że na przestrzeni całego meczu kontrolowaliśmy sytuację na boisku – o idealnej reakcji swojego zespołu mówił rozgrywający reprezentacji Niemiec.

Przed podopiecznymi Vitala Heynena kolejne mecze II fazy rozgrywek, teraz na drodze Lukasa Kampy i jego kolegów staną zdecydowanie mocniejsi rywale. W czwartkowe popołudnie dyspozycję Niemców sprawdzą Bułgarzy, którzy po porażce z Canarinhos będą mieć coś do udowodnienia. – Każdy punkt jest tak samo ważny, trzy oczka wywalczone w konfrontacji z Chińczykami także nie będą bez znaczenia – o wadze wtorkowego zwycięstwa mówił niemiecki rozgrywający, nawiązując do tego, co czeka jego zespół. – Chociaż oczywiście w kolejnych meczach będzie trudniej, tym bardziej że historia naszych meczów z Bułgarią jest dość specyficzna. Dlatego też oczekujemy trudnego spotkania – podsumował Lukas Kampa.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved