Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dawid Konarski: Rywale wygrali zasłużenie

Dawid Konarski: Rywale wygrali zasłużenie

fot. Łukasz Krzywański

Nie milkną echa pierwszej przegranej Polaków w mundialu. - Amerykanie swoją zagrywką utrudniali nam w tym pojedynku życie, a nam właśnie tej dobrej zagrywki zabrakło - ocenił Dawid Konarski, który próbował momentami pociągnąć grę zespołu.

W ważnych momentach spotkania reprezentacji Polski z Amerykanami, gdy biało-czerwonym nie szło, Stephane Antiga sięgał po podwójną zmianę. Atakujący Dawid Konarski pojawiał się na boisku w każdym z czterech rozegranych setów, ale wspólnie z kolegami nie potrafił zmienić biegu całego pojedynku. – Ci, którzy są w kwadracie dla rezerwowych, są zawsze gotowi, by w każdej chwili wyjść na boisko, jeśli jest taka potrzeba i każdy z nas stara się robić to, co najlepiej potrafi. Szkoda, że to jednak nie wystarczyło, by wygrać w meczu z Amerykanami – przyznał po spotkaniu.

To, co najbardziej w tym spotkaniu rzucało się w oczy, to nieskuteczne próby podejmowane przez Polaków w polu zagrywki. Przyjmujący w ekipie rywali spisywali się w tym starciu niezwykle dobrze, czego nie można niestety powiedzieć o zespole biało-czerwonych. – Amerykanie swoją zagrywką utrudniali nam w tym pojedynku życie, a nam właśnie tej dobrej zagrywki w nim zabrakło. Zresztą rywale przyjmowali bardzo dobrze, nawet te nasze trudniejsze zagrywki, tak więc zasłużenie wygrali to spotkanie – ocenił Dawid Konarski. – Mimo tego, że zagraliśmy trochę słabiej w przyjęciu, mecz był wyrównany i długo toczyła się walka punkt za punkt, a o wygranej w setach decydowały jedna, dwie piłki. Mecz mógł podobać się kibicom, ponieważ był zacięty, a Amerykanie triumfowali – dodał.

Już w czwartek Polacy zmierzą się z reprezentacją Włoch. Azzurri „krwawią” nie tylko po stracie ostoi ekipy – Ivana Zaytseva, ale także po ostatniej porażce z Serbami. Awans do kolejnej rundy oddalił się niemal całkowicie. Biało-czerwoni po meczu z Amerykanami opuścili Atlas Arenę dobrze po 23.00, więc mieli niewiele czasu na regenerację. – Ciężko po takim meczu zasnąć, ale musimy zrobić to jak najszybciej, bo to jest dla nas bardzo ważny mecz, trzeba do niego podejść w pełni zmobilizowanym i zregenerowanym – zakończył Konarski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved