Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Strąg/Kociołek odpadły, Bryl/Kujawiak z awansem

CEV Satellite: Strąg/Kociołek odpadły, Bryl/Kujawiak z awansem

fot. FIVB

Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek nie przebrnęły kwalifikacji turnieju CEV Satellite w Stuttgarcie i pożegnały się z zawodami. Ta sztuka udała się za to Michałowi Brylowi oraz Kacprowi Kujawiakowi, którzy ograli Norwegów i zagrają w turnieju głównym.

W turniejach z cyklu CEV Satellite mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów, do 15 punktów. Ewentualny tie-break rozgrywa się do 10 oczek. Niestety polskie zawodniczki nie zdołały przebrnąć fazy eliminacyjnej i odpadły z zawodów.

Na drodze Katarzyny Kociołek i Doroty Strąg stanął holenderski duet, Sinnema/Luijken. Rozstawione z numerem 13. reprezentantki Oranje postawiły naszym zawodniczkom trudne warunki. Polki w każdym z setów nawiązywały wyrównaną walkę, jednak nie zdołały skutecznie rozstrzygać końcówek partii. Ostatecznie biało-czerwone uległy przeciwniczkom 0:3, zdobywając odpowiednio 13, 14 i 17 oczek w poszczególnych odsłonach. W głównym turnieju bez konieczności grania kwalifikacji znalazły się zatem tylko Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska.

Wieczorem w Stuttgarcie do kwalifikacji przystąpili panowie. O awans do turnieju głównego, w którym są już Maciejowie Kosiak i Rudol, Michał Bryl i Kacper Kujawiak walczyli z Norwegami.Początek spotkania należał do niezwykle zaciętych i wyrównanych. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z par nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. W końcówce seta udało się to dopiero Polakom, którzy zakończyli go wynikiem 15:13. Druga partia należała do Norwegów. Od samego początku osiągnęli oni kilkupunktową przewagę. Pozwoliła ona na większą swobodę w grze norweskiego duetu. W dalszej fazie seta Retterholt/Bergerud powiększali swoje prowadzenie, wygrywając ostatecznie partię do 9.

Kolejny set był bardzo wyrównany. Żadna z par nie potrafiła utrzymać swojego prowadzenia. Zmieniało się ono jak w kalejdoskopie. Michał Bryl i Kacper Kujawiak walczyli o każdą piłkę i punkt. Ich determinacja się opłaciła. W końcówce granej na przewagi okazali się lepsi i zwyciężyli do 16. Czwarta i, jak się później okazało, ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia Polaków. Norwedzy natomiast nie potrafili przeciwstawić się swoim rywalom. Kujawiak/Bryl systematycznie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali w tej partii do 9 i w całym meczu 3:1.

Sinnema/Luijken NED [13] – Strąg/Kociołek POL [4] 3:0
(15:13, 16:14, 19:17)

Retterholt/Bergerud NOR [5] – Bryl/Kujawiak POL [12] 1:3
(13:15, 15:9, 16:18, 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved