Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Baku: Wygrana oraz porażka Polek na początek

CEV Masters Baku: Wygrana oraz porażka Polek na początek

Od wygranej w trzysetowym pojedynku z parą z Finlandii rozpoczęły swój udział w turnieju CEV Masters w Baku Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. W swoim drugim spotkaniu biało-czerwone musiały jednak uznać wyższość Czeszek - Bonnerovej i Hermannovej.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek znalazły się w turniejowej „szesnastce” CEV Masters w Baku bez konieczności rozgrywania kwalifikacji. W pierwszym swoim spotkaniu w grupie C Polki trafiły na parę, która przez te kwalifikacje przejść musiała. Riikka Lehtonen i Taru Lahti z Finlandii w pierwszym secie starały się nawiązać z naszymi reprezentantkami wyrównaną walkę, jednak w końcówce musiały uznać wyższość biało-czerwonych. W drugiej partii coś się jednak w grze naszych siatkarek zacięło, podobnie jak miało to miejsce już kilka razy w tym sezonie. Polki przegrały do 16 i o wyniku spotkania miał rozstrzygnąć tie-break. W decydującym secie biało-czerwone na szczęście okazały się lepsze od rywalek i po wygranej 15:12 zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną.

Pojedynek z parą zza naszej wschodniej granicy zaczął się po myśli reprezentantek Polski. Brzostek/Kołosińska pewnie pokonały duet Bonnerova/Hermannova 21:16. Niestety w drugiej partii role się odwróciły i tym razem to Czeszki zwyciężyły w takim samym stosunku. O losie meczu ponownie zadecydował tie-break. Oba zespoły nie dawały za wygraną, ale w końcówce to rywalki biało-czerwonych zyskały lekką przewagę, która ostatecznie dała im końcowy triumf 15:12.

W piątek Monika Brzostek z Kingą Kołosińską zagrają z niepokonaną do tej pory parą niemiecką rozstawioną z numerem 3. – Laboureur/Sude.