Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zdzisław Gogol: Spokojnie i bez pośpiechu realizować swoje cele

Zdzisław Gogol: Spokojnie i bez pośpiechu realizować swoje cele

fot. Gracjan Broda

Drugoligowe siatkarki Chemika Police ostatnio sprawdzały swoją formę w towarzyskich meczach z zespołami pierwszoligowymi. - My jednak na tę chwilę musimy spokojnie, bez pośpiechu realizować swoje cele - mówi Zdzisław Gogol.

Wiadomo, że w takich turniejach jak ten towarzyski w Policach najważniejsza jest gra. Jak według pana zespół zaprezentował się w tych sparingach?

Zdzisław Gogol: – Jestem zadowolony, że spotkań z zespołami z Torunia i Łodzi oraz meczu z Zawiszą Sulechów. Czwarte spotkanie, z Jokerem Świecie, pomimo tego, iż przegraliśmy dopiero w końcówkach, nie wzbudziło mojej satysfakcji. Przede wszystkim nie cieszyła mnie forma mentalna zawodniczek, wyszło z nich już zmęczenie, znużenie turniejem. Ciężko było im się skoncentrować, źle grały przede wszystkim zagrywką. Nasz rywal z kolei w tym elemencie postawił nam trudne warunki, grał agresywnie, wywierał na nas presję w przyjęciu. Mieliśmy z tym duży problem. Generalnie jednak oceniam turniej bardzo pozytywnie, chcieliśmy sprawdzić siedemnaście zawodniczek i to się udało, taki był cel tych spotkań, wynik nie był najważniejszy. Gdybyśmy grali, aby osiągnąć określony wynik, to zapewne wygralibyśmy może nawet niejeden mecz. Trenerzy przyjezdnych zespołów wypowiadali się zresztą o nas bardzo pozytywnie, o tym, jak ten zespół się rozwija. My jednak na tę chwilę musimy spokojnie, bez pośpiechu realizować swoje cele.

Jako jedyny zespół z II ligi w turnieju wcale nie odstawaliście od pierwszoligowców. To na pewno buduje zespół mentalnie.– Myślę, że dziewczyny dostały na tym turnieju dużo pozytywnej energii. Wiele naszych akcji było bardzo dobrych, utrzymywaliśmy koncentrację, było dobre przyjęcie, dobra zagrywka, dobra gra w ataku. Cały czas jednak docieramy się, próbujemy dopasować się do do nowych rozgrywających (Karmen Zaleszczyk i Judyty Szulc – przyp. red.). Klaudia Boguszewska także gra z innymi zawodniczkami. To wymaga czasu, tu nie wolno robić nic na szybko, byle jak. Najważniejszy jest tutaj czas, trening i praca.

Czy jest jakiś element, który można wyróżnić albo na plus, albo na minus?

W początkowej fazie turnieju zespół grał dobrze moim zdaniem we wszystkich elementach. W bloku zdobywaliśmy po 14, 16 punktów, to nawet więcej od naszych przeciwników. Problem mamy jednak według mnie w ataku, w sensie dokładności wystawy i wyboru opcji, jaką w danym momencie piłkę mamy zagrać i ewentualnie, jak zawodniczka ma się zachować w ataku z piłki sytuacyjnej. Cały czas z tym walczymy.

To wynika z tego, że zgranie z nowymi rozgrywającymi nie jest jeszcze takie, jakie być powinno?

– My bardzo późno zaczęliśmy granie. Na obozach pracowaliśmy głównie nad siłą, motoryką i techniką. Dopiero ostatnią część obozu w Szczecinku i teraz ten turniej poświęciliśmy na ustawienia, fragmenty gry na zgrywanie poszczególnych formacji. Byłem nawet zaskoczony, że to tak dobrze wyglądało. Nawet nie było tak dobrze na treningach, jak np. w sobotę podczas meczu.

Teraz przed wami kolejne turnieje i można być chyba optymistą, że ta gra będzie wyglądała coraz lepiej?

– Teraz jedziemy do Poznania, gdzie będziemy grać z Energetykiem, będzie też zespół z Warszawy, nowo stworzony z celem awansu. Jedziemy tam dwoma zespołami, tym z Młodej Orlen Ligi i tym drugoligowym. Chcemy pograć w takim zakresie, by znowu wszystkie zawodniczki pograły. To będzie nasz ostatni sprawdzian przed sezonem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved