Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Amerykanie zagrali bardzo dobre spotkanie

Stephane Antiga: Amerykanie zagrali bardzo dobre spotkanie

fot. pzps.pl

- Mieliśmy dziś sporo problemów z zagrywką. Najwięcej trudności sprawiło nam jednak zatrzymanie ataków Andersona. Teraz musimy odpocząć i jak najlepiej przygotować się do meczu z Włochami - stwierdził po porażce z USA Stephane Antiga.

Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania i wyniku, szczególnie, że nasza sytuacja była ciężka. Bardzo chcieliśmy zdobyć tu trzy punkty, dlatego ta wygrana tak bardzo cieszy. W dodatku Polska to jedna z najsilniejszych drużyn w tym turnieju – mówił tuż po spotkaniu kapitan reprezentacji USA, David Lee. Po ostatnim punkcie w tym meczu wiedzieliśmy już, że nie będziemy zbyt długo świętować. Musimy szybko odpocząć i od rana zabrać się do pracy, by przeanalizować grę Serbów i przygotować się do kolejnego meczu jak najlepiej – dodał środkowy naszych rywali.

John Speraw, trener reprezentacji USA, choć zadowolony z wyniku, przyznał, że ta wygrana nie przyszła jego zespołowi łatwo. – To było bardzo zacięte spotkanie, pokazują to nawet wyniki poszczególnych setów. Jedna i druga drużyna mogłaby zagrać jeszcze lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę. Tu jest jeszcze sporo do poprawy – przyznał amerykański szkoleniowiec.

To był dobry mecz dla kibiców siatkówki. Dla nas było najtrudniejsze spotkanie z dotychczasowych. Amerykanie zagrali świetnie i wygrali zasłużenie – przyznał po spotkaniu Michał Winiarski. Rywale grali wyśmienicie przede wszystkim w końcówkach. Powinniśmy o tym jak najszybciej zapomnieć, to dopiero nasza pierwsza porażka. Musimy skupić się na następnym spotkaniu – dodał kapitan biało-czerwonych.Zapytany o przyczyny porażki przyjmujący reprezentacji Polski nie był w stanie wskazać jednej, konkretnej przyczyny. – W paru momentach zabrakło szczęścia, w paru skończonych akcji, które potem kończył przeciwnik. Amerykanie znakomicie bronili i byli niezwykle skuteczni w kontrach, szczególnie Anderson. Dzisiaj walczyliśmy, ale wygrał zespół lepszy. Fajnie jest wygrywać, ale to długi turniej i porażki mogą się zdarzyć. Najważniejsze teraz to wypocząć i wygrać kolejny mecz. Włosi może nie prezentują się ostatnio dobrze, ale to zawsze Włosi i nie będzie łatwo – zakończył swoją wypowiedź Winiarski.

Amerykanie zagrali dziś bardzo dobre spotkanie. Nie jestem zaskoczony tym wynikiem, wiedziałem, że zespół USA potrafi grać bardzo dobrze. Dziś faktycznie mieliśmy sporo problemów z zagrywką. Najwięcej trudności sprawiło nam jednak zatrzymanie ataków Andersona. Teraz musimy odpocząć i jak najlepiej przygotować się do meczu z Włochami – przyznał po spotkaniu trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga. Pytany, czy Paweł Zagumny nie dawał zbyt mało piłek Mariuszowi Wlazłemu kosztem lewego skrzydła, odpowiedział: – Mariusz zagrał bardzo dobrze, jednak dobrze prezentował się również Winiarski, dlatego też część piłek szła do niego, zwłaszcza gdy miał naprzeciwko siebie w bloku Sandera.

Stephane Antiga bronił również swojej decyzji o podwójnych zmianach, które stosuje niemal w każdym secie. – Ogromną zaletą podwójnej zmiany jest blok Dawida Konarskiego, co już nie raz udowodnił. Uważam, że te podwójne zmiany są potrzebne, dlatego je stosuję – przyznał szkoleniowiec biało-czerwonych. Dodał również, że czwartkowy mecz z Włochami będzie musiał wyglądać inaczej. – W każdym meczu zmieniamy strategię, dostosowując ją do przeciwnika. Zmiany są konieczne i z Włochami też zagramy nieco inaczej – zakończył swoją wypowiedź Antiga.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved