Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marko Podrascanin: To był nasz najlepszy mecz w tym turnieju

Marko Podrascanin: To był nasz najlepszy mecz w tym turnieju

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii dobrze zaczęła II fazę MŚ, pokonując Włochów 3:0. - W pierwszym spotkaniu byliśmy na stadionie jak turyści, przegraliśmy 0:3, ale już od meczów we Wrocławiu zaczęliśmy grać coraz lepiej - mówi Marko Podrascanin, środkowy Plavich.

Wygrana 3:0, zwłaszcza z Włochami, to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie drugiej fazy mistrzostw.

Marko Podrascanin:Tak, zwłaszcza że to był nasz najlepszy mecz jak do tej pory. Jestem więc zadowolony z trzech punktów, jesteśmy bliżej kolejnej fazy, ale musimy zapomnieć o tym meczu. Zagraliśmy dobrze, pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, bo walczyliśmy o każdą piłkę przeciwko trudnemu rywalowi. Nawet bez Ivana Zaytseva to jest bardzo dobry zespół, tak więc jesteśmy zadowoleni z trzech punktów.

Wiedzieliście, że Zaytsev dzisiaj nie zagra, przygotowywaliście na to jakąś specjalną taktykę?Wiedzieliśmy o tym, ale Luca Vettori zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Na początku zamknęliśmy mu jego ulubione kierunki ataku, ale potem grał dobrze, tak więc dzisiaj naprawdę dał dobrą zmianę. My jednak zagraliśmy lepiej niż w poprzednich meczach i jestem z tego zadowolony.

Następny mecz jutro, z kolejnym trudnym przeciwnikiem.

Dokładnie, kolejny trudny przeciwnik, USA to drużyna, która gra z meczu na mecz coraz lepiej, tak jak my, poza tym przegraliśmy z nią awans do turnieju finałowego Ligi Światowej, tak więc mamy dobry powód do wygrania jutro.

O reprezentacji Serbii mówi się, że to drużyna, która zaczyna turniej źle, ale potem z meczu na mecz się rozkręca i wygląda na to, że teraz też tak jest. Czy zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

Dzieje się tak zwłaszcza w tym turnieju. W pierwszym spotkaniu byliśmy na stadionie jak turyści, przegraliśmy 0:3, ale już od meczów we Wrocławiu zaczęliśmy grać coraz lepiej i to jest bardzo ważne. Miejmy nadzieję, że jutro zagramy jeszcze lepiej.

Myślicie już o kolejnej fazie, o walce o medale? Przypuszczam, że taki cel właśnie wam przyświeca.

Oczywiście, to jest naszym celem i po to tutaj przyjechaliśmy, nawet jak przegraliśmy łatwo 0:3 z Polską, to nadal było naszym dążeniem i gramy o każdą piłkę, każdy punkt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved