Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ljubow Sokołowa nie zagra w mistrzostwach świata

Ljubow Sokołowa nie zagra w mistrzostwach świata

fot. archiwum

Jedna z ikon rosyjskiej siatkówki, Ljubow Sokołowa, nie zagra w rozpoczynających się pod koniec września mistrzostwach świata. 37-letniej zawodniczki zabrakło na zgrupowaniu reprezentacji w Nowogorsku - ostatnim etapie przygotowań przed wylotem do Włoch.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych rosyjskich siatkarek, Ljubow Sokołowa, może wrócić do reprezentacji i powalczyć w mistrzostwach świata o trzeci z rzędu złoty medal. Jednak zawodniczki zabrakło na obozie w Nowogorsku, leżącym nieopodal Moskwy, na którym piętnastoosobowa kadra Sbornej szlifuje formę przed wylotem do Włoch. Tam siatkarki będą trenowały do 21 września, a następnie udadzą się do Italii, by pierwszy pojedynek w czempionacie globu rozegrać 23 września, kiedy w Weronie zmierzą się z reprezentacją Tajlandii.

Na zgrupowaniu pojawiło się kilka zawodniczek, które w tym roku nie grały w World Grand Prix, w którym to Rosjanki uplasowały się na trzecim stopniu podium. Do drużyny powróciła Anastazja Szlakowaja, która uporała się już z kontuzją, oraz Regina Moroz. Brakuje za to Anastazji Bawykiny, która powróciła do klubu tuż po zakończeniu World Grand Prix. Poza tym niewyjaśniona jest sprawa gry w mistrzostwach Julii Morozowej i Julii Kutiukowej, które zmagają się z urazami i istnieje obawa, że nie wyleczą ich do początku mistrzostw świata.

Kadra reprezentacji Rosji na zgrupowanie w Nowogorsku:Rozgrywające: Jekaterina Kosianenko, Jewgienija Starcewa
Atakujące: Natalia Małych, Natalia Obmoczajewa, Jekaterina Gamowa
Środkowe: Anastazja Szlakowaja, Irina Fetisowa, Regina Moroz, Julia Podskalnaja, Irina Zariażko
Przyjmujące: Tatjana Koszelewa, Aleksandra Pasynkowa, Jana Szczerban
Libero: Swietłana Kruczkowa, Anna Małowa

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved