Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Facundo Conte: Zabrakło nam koncentracji

Facundo Conte: Zabrakło nam koncentracji

fot. Joanna Skólimowska

Argentyńczycy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Francuzami, z którymi ostatecznie przegrali 1:3. Brakiem odpowiedniej koncentracji tłumaczył przyczyny porażki Facundo Conte, przyjmujący mistrzów Polski, PGE Skry Bełchatów.

Zagraliście bardzo dobrze pierwszego seta, jednak od drugiej partii to wasi przeciwnicy przejęli inicjatywę. Co tak właściwie zmieniło się na boisku?

Facundo Conte: Nie potrafiliśmy utrzymać gry na odpowiednim poziomie, zabrakło nam na boisku koncentracji. Musimy cały czas pracować właśnie nad tym, aby w kolejnych spotkaniach przez cały mecz prezentować wysoki i wyrównany poziom.

Francuska reprezentacja zawsze była kojarzona z bardzo dobrą grą techniczną, czy to właśnie było ich najmocniejszą stroną?Tak, myślę że zarówno my, jak i oni zagraliśmy dobre spotkanie, po obu stronach siatki było dużo obron. Wyciągnęliśmy wiele piłek w tym meczu, nawet w pierwszej części czwartej partii, która nie ułożyła się po naszej myśli. Problemem było to, że Francuzi świetnie przyjmowali naszą zagrywkę, to pozwoliło im na rozwinięcie skrzydeł w ataku, kończyli bardzo dużo piłek.

Prawdopodobnie najwięcej problemów przysporzył wam Earvin Ngapeth, był dziś praktycznie nie do zatrzymania…

Faktycznie zagrał dobrze, jednak wygrał cały zespół francuski. Wszyscy zawodnicy prezentowali się świetnie na boisku, nie uważam, żeby jeden zawodnik mógł wygrać cały mecz.

Grasz już od roku w Polsce i cieszysz się dużym wsparciem tutejszych kibiców, czy pomaga ci to w trakcie meczu?

Tak, bardzo dobrze czuję się, grając na tym turnieju, cieszę się bardzo, że właśnie taka atmosfera panuje na trybunach, cieszę się, że kibice nas wspierają.

System rozgrywek tych mistrzostw jest nieco inny niż ten, do którego wszyscy są przyzwyczajeni, jak oceniasz zmiany do niego wprowadzone?

Uważam, że ten system nie jest zbyt dobry. Udało nam się poprawić naszą grę w porównaniu do tego, co prezentowaliśmy wcześniej, ale nawet jeśli wygramy wszystkie kolejne spotkania, będzie nam bardzo ciężko awansować.

W kolejnym spotkaniu zmierzycie się z Iranem. Od jakiegoś czasu ten zespół pokazuje, że naprawdę potrafi grać w siatkówkę, czego spodziewacie się po tym spotkaniu?

Tak, to bardzo dobry zespół. Oczywiście będziemy się starać wygrać, ale nie możemy czekać na chwilę słabości przeciwnika, musimy skupić się na tym, co będzie się działo po naszej stronie siatki i zagrać jak najlepiej.

W 2011 roku, kiedy graliście w Gdańsku w finale Ligi Światowej, wiele mówiono o tym, że jesteście świetnym, utalentowanym zespołem i kiedy tylko nabierzecie doświadczenia, będziecie jednym z najlepszych zespołów na świecie. Czy teraz macie już wystarczająco dużo talentu i umiejętności, aby zagrozić tym największym w światowej siatkówce?

Myślę, że zdobyliśmy już wystarczająco dużo doświadczenia, ale musimy podnieść swoje umiejętności na boisku. Gramy wiele spotkań, w dobrych klubach występujących w silnych ligach. Jesteśmy trochę poniżej tych najlepszych i aby osiągnąć ich poziom, potrzebujemy jeszcze więcej spotkań z wymagającymi przeciwnikami i poprawy swoich umiejętności, szczególnie w obronie i polu serwisowym, wtedy będziemy mogli zagrozić każdemu zespołowi na świecie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved