Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dragan Travica: Ten turniej nie układa się po naszej myśli

Dragan Travica: Ten turniej nie układa się po naszej myśli

fot. Izabela Kornas

Startuje II faza MŚ, a Włosi znajdują się w trudnej sytuacji. - Jesteśmy profesjonalistami i trzeba dać z siebie wszystko, w pełni mobilizując się na każdego kolejnego seta i mecz - o wynikach swojego zespołu i motywacji przed kolejną fazą mówił Dragan Travica.

Rozgrywki fazy grupowej zakończyliście dość dotkliwą porażką z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Po drugim secie wydawało się jednak, że wracacie do gry, łapiąc swój rytm. Co się stało w tej części meczu i czego zabrakło do końcowego sukcesu?

Dragan Travica: – Trudno dokładnie powiedzieć, na pewno w ten drugi set włożyliśmy sporo energii. Przy maksymalnej koncentracji i rzuceniu wszystkiego na jedną szalę być może zapomnieliśmy, że do końcowego sukcesu jeszcze daleka droga. Bardzo chcieliśmy, daliśmy z siebie dużo sił, ale i serca, graliśmy z poświęceniem. Zdajemy sobie sprawę, że gramy na mistrzostwach, ten turniej nie układa się jednak po naszej myśli, cały czas jest coś, czego brakuje do zwycięstwa. Tak było od początku meczu z Amerykanami, gdzie być może wystarczyłoby nieco więcej zagrań technicznych, aby dorównać rywalowi, natomiast my w tych kluczowych momentach popełnialiśmy kolejne błędy. Wtedy naprawdę trudno zrobić cokolwiek, aby wrócić na te właściwe tory. Ale po każdej kolejnej przegranej staramy się podjąć walkę, nawet kiedy znajdujemy się w tak trudnej sytuacji, jak teraz.

Sam wynik nie napawa optymizmem, jednak momentami wasza gra zaczynała wyglądać tak, jakby tego oczekiwano, np. w wygranym trzecim secie…Myślę, że tak, chociaż momentami za bardzo chcieliśmy i to podejście mentalne było zgubne. To, nad czym musimy w tej chwili przede wszystkim pracować, to właśnie ta sfera psychiki i nastawienia do meczu. Oczywiście to, co trwa, jest niesamowite, to piękne chwile i nie jest to bez znaczenia, bo dla każdego z zawodników największą dumą jest móc reprezentować swój kraj i zagrać w kadrze narodowej.

Wywalczyliście awans do II fazy, jednak te rozgrywki rozpoczniecie z dorobkiem tylko 2 punktów. Pozycja startowa nie jest więc najlepsza. O przepustkę do kolejnej fazy zmagań będzie wyjątkowo trudno?

Tych punktów jest rzeczywiście niewiele, o ile wystarczyło to na przeskok z pierwszej fazy do drugiej, o tyle w trzeciej dość mocno komplikuje sprawę i może rzutować na to, jak daleko zajdziemy. Jednak jesteśmy profesjonalistami i trzeba dać z siebie wszystko, w pełni mobilizując się na każdy kolejny set i mecz. Powtórzę, że to kwestia gry w koszulce kadry narodowej, nie wierzę więc, żeby na drodze do kolejnej fazy którykolwiek z nas zwątpił. Będziemy walczyć o każdy kolejny punkt aż do końca.

Gra bez Ivana Zaytseva, którego kontuzja wykluczyła z dalszej walki, będzie dodatkową trudnością? Wszyscy wiemy, jak ważną częścią reprezentacji Włoch jest ten zawodnik.

Mamy wartościowych zmienników, przygotowanych na to, aby w takiej sytuacji pomóc drużynie. Jest Luca Vettori, wiadomo, że z innym atakującym ten styl gry i rozkład sił w ataku się zmienia. To są dwa różne typy zawodników, obaj miewają na boisku swoje lepsze i gorsze chwile. Są młodzi, jednak już gotowi do gry na takim poziomie, mają zaufanie zespołu. Więc wierzymy, że uda się tę grę poukładać także przy takiej zmianie.

Cały czas szukacie swojej gry w tym turnieju. W finałach LŚ widzieliśmy możliwości tego zespołu. Zdążycie w tym turnieju znaleźć ten swój styl, wrócić do gry na wysokim poziomie?

Prawdę mówiąc, nie wiem. Podczas finałów Ligi Światowej graliśmy w określony sposób. Musieliśmy jednak wprowadzić pewne zmiany i tego też spróbowaliśmy. Nie do końca wszystko się sprawdziło. Doskonale pamiętamy naszą grę z zeszłego roku czy też z finałów z Florencji. Dla nas wszystkich celem jest pokazanie tej swojej gry, naszej siły, udowodnienie, że potrafimy grać lepiej niż teraz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved