Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włodzimierz Sadalski: U nas nie grają indywidualności, a cały zespół

Włodzimierz Sadalski: U nas nie grają indywidualności, a cały zespół

fot. archiwum

- Do drugiej fazy awansowaliśmy z dobrym dorobkiem punktowym, ale to absolutnie nie stawia nas w roli wielkich faworytów grupy E. Ta faza będzie nowym turniejem, w którym wszystko może się wydarzyć - przestrzega przed II fazą MŚ Włodzimierz Sadalski.

Nie ma jednak co ukrywać, że biało-czerwoni będą mieli drobną przewagę nad rywalami. Polska jest bowiem liderem grupy E (po zaliczeniu punktów z pierwszej fazy turnieju). Nasz zespół ma dwa punkty przewagi nad Francją, trzy nad Serbią, cztery nad Iranem i aż pięć nad USA. Argentyna traci już do Polaków sześć „oczek”, a Włochy już siedem. Bez punktu na koncie jest Australia. Przypomnijmy, że do trzeciej fazy turnieju, w której zostanie sześć zespołów, awansują trzy drużyny. – Ten stracony set z Kamerunem w pierwszej fazie turnieju był takim zimnym prysznicem dla naszej reprezentacji. Mecz z tą ekipą pokazał, że jednak do każdego spotkania trzeba podchodzić bardzo skoncentrowanym. Na taką chwilę słabości nie będzie już niestety miejsca w drugiej fazie turnieju – mówił Sadalski w rozmowie z Eurosport.onet.pl.

Mistrz świata i olimpijski jest zdania, że polski zespół stać jest na walkę o medal w tym mundialu. – Bardzo dobra na tym turnieju jest dynamika gry polskiego zespołu. Jeżeli to się utrzyma, to zapowiada się ciekawie. Ważne jest też to, że u nas nie grają indywidualności, a cały zespół. Na dodatek wszyscy są w naprawdę dobrej formie – zakończył.

Autor: Tomasz Kalemba, eurosport.onet.plźródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved