Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Jesteśmy gotowi na to, by grać do końca

Stephane Antiga: Jesteśmy gotowi na to, by grać do końca

fot. pzps.pl

- Nie ma żadnych problemów. Jesteśmy przygotowani na to, żeby grać do samego końca turnieju. Cieszymy się, że rozpoczyna się już druga faza i na pewno jesteśmy do niej przygotowani - twierdzi Stephane Antiga na dzień przed meczem z reprezentacją USA.

Cieszymy się, że kolejne mecze grać będziemy właśnie w Łodzi. Tego lata ta hala okazała się już dla nas szczęśliwa, bo wygraliśmy tu z Włochami w Lidze Światowej. Wiemy, że przed nami cztery bardzo ciężkie spotkania, pierwsze z reprezentacją USA, która na pewno może grać o wiele lepiej, niż pokazała to w I fazie turnieju. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców – przyznaje przed meczami II rundy trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga. Też bardzo się cieszę, że zagramy w Łodzi. Zdajemy sobie sprawę, w jaką fazę wkracza turniej, mecz z Amerykanami z pewnością będzie bardzo trudny. Jesteśmy bardzo zmotywowani przed tym meczem, niech wygra lepszy – dodaje Michał Winiarski, kapitan biało-czerwonych.

Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie A, pokonując wszystkich przeciwników i z kompletem wygranych awansowali do II fazy turnieju. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że na początku biało-czerwoni mieli łatwiejszych przeciwników, a prawdziwe mistrzostwa rozpoczną się dla nich dopiero w środę. – Uważam, że Serbia i Argentyna są zespołami bardzo dobrymi, Serbowie mogą walczyć o medale, wciąż mają na to sporą szansę. Każdy mecz na mistrzostwach świata ma swoją historię, każdy z nich jest na swój sposób trudny. Każdy widział, jak trudno było nam grać z Kamerunem. Tak będzie już do końca turnieju, a zespołów, które prezentują zbliżony poziom w tej fazie, jest już bardzo dużo. Tu niemal z każdym można wygrać lub przegrać – przyznaje Michał Winiarski. – Z jednej strony dobrze, że mieliśmy trochę słabszych przeciwników, bo spędziliśmy przez to mniej czasu na boisku i zaczniemy tę drugą fazę nieco mniej zmęczeni niż nasi rywale. Jednak z drugiej strony to Amerykanie grając z silnymi przeciwnikami, zdobywali doświadczenie, które może się teraz okazać bardzo istotne – zauważa szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polacy przeniosą się teraz z niewielkiej (jak na warunki mistrzostw) hali we Wrocławiu do ponad dwa razy większej hali w Łodzi. – Mieliśmy już dużą zmianę po przenosinach ze Stadionu Narodowego do Wrocławia. Warunki są jednak równe dla wszystkich. Oczywiście ja tę halę znam trochę lepiej, grałem tu nie raz ze Skrą, ale nie ma to w tej chwili żadnego znaczenia. O tym się w tym momencie nie myśli, skupiamy się wyłącznie na przeciwnikach – twierdzi przyjmujący reprezentacji Polski. Michał Winiarski świetnie spisywał się w dotychczasowych spotkaniach i według wielu opinii jest właśnie w życiowej formie. – Gramy całym zespołem, wzajemnie się uzupełniamy. Cieszy mnie to, że wygrywamy, mamy system gry, który sprawia, że każdy ma jakąś rolę do odegrania. Cieszę się oczywiście, że dobrze się prezentuję, najważniejsze są jednak zwycięstwa drużyny – przyznaje sam zainteresowany.Stephane Antiga zapewnia, że zespół jest doskonale przygotowany do turnieju i przed II rundą biało-czerwoni nie mają żadnych kłopotów. – Nie ma żadnych problemów. Jesteśmy przygotowani na to, żeby grać do samego końca turnieju. Cieszymy się, że już druga faza się rozpoczyna i na pewno jesteśmy do niej przygotowani – twierdzi Francuz, który w II rundzie zmierzy się… z reprezentacją swego kraju. Tym razem stanie jednak w niedzielę po drugiej stronie jako szkoleniowiec biało-czerwonych. – Nie rozmawialiśmy do tej pory o Francji, ponieważ koncentrowaliśmy się na innych meczach. Wiedziałem, że Francja potrafi grać bardzo dobrze, ale nie spodziewałem się, że będą tak regularni, jak w I fazie mistrzostw. Na pewno spotkanie z Francją będzie ciekawym przeżyciem zarówno dla mnie jak i Philippa Blaina, ale sam fakt, że jesteśmy Francuzami, niewiele zmieni – przyznaje Stephane Antiga.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved