Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Martin Sopko wraca na Słowację

Martin Sopko wraca na Słowację

fot. Joanna Skólimowska

Przyjmujący reprezentacji Słowacji Martin Sopko po roku gry w Turcji zdecydował się na powrót do rodzimej ligi. Nowym klubem Słowaka będzie Mirad PU Prešov. To nie pierwsze wzmocnienie reprezentantem swojego kraju, jakiego dokonał klub z Prešova.

Po roku spędzonym w lidze tureckiej, broniąc barw Galatasaray Stambuł, doskonale znany polskim kibicom zawodnik zdecydował się wrócić na Słowację. Martin Sopko ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2005/2006, w Gwardii Wrocław – 2006/2007 i bydgoskiej Delekcie – 2007/2009), a także zanotował dwa sezony gry w dość egzotycznych rozgrywkach w Dubaju (2011/2013 – Al Nasr Dubaj). Dla siatkarza gra w Prešovie to niejako powrót do początków, przed przejściem do Polski to właśnie tam Martin Sopko zbierał siatkarskie szlify.

Kontrakt z nowym klubem zawodnik podpisał na jeden sezon, tj. do kwietnia przyszłego roku. Nie jest to jedyne wzmocnienie Miradu PU Prešov, wcześniej szeregi zespołu zasilił inny reprezentant Słowacji, także w przeszłości grający w Polsce – Michal Červeň. – Otrzymałem oferty z klubów arabskich, były też oferty z innych klubów ze Słowacji, zdecydowałem się na Prešov, bo chciałem być jak najbliżej domu – o swojej decyzji mówił Martin Sopko.

W ubiegłym sezonie Miradu Prešov zakończył rozgrywki słowackiej ekstraklasy tuż za podium. Teraz ambicje włodarzy klubu sięgają wyżej, co potwierdzają kolejne ruchy transferowe. 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved