Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ivan Zaytsev wraca do Włoch

Ivan Zaytsev wraca do Włoch

fot. archiwum

As reprezentacji Włoch opuścił już swój zespół i nie pomoże mu w walce o awans do kolejnej rundy. Atakujący Azzurrich urazu doznał w ostatnim meczu fazy grupowej. Kontuzja nie jest tak poważna, jak wcześniej zakładano, jednak wyklucza Zaytseva z gry.

Chwilę grozy przeżyli sympatycy reprezentacji Włoch w ostatnim meczu fazy grupowej, kiedy po próbie powstrzymania rywali blokiem na boisko upadł lider ich zespołu. Ivan Zaytsev nie był w stanie kontynuować gry, a sporo wskazywało, że odniesiony uraz może go wykluczyć z gry na kilka tygodni.

Wstępne konsultacje medyczne oraz rezonans wykluczyły głęboki uraz, potwierdziły jednak, że w najbliższych meczach zawodnik nie będzie mógł pomóc swojej drużynie. Sztab medyczny reprezentacji Włoch podjął więc decyzję o powrocie zawodnika do Italii. W dniu dzisiejszym podstawowy atakujący reprezentacji Włoch wyjechał z Łodzi. We Włoszech siatkarz ma mieć zapewnioną najlepszą opiekę i jawi się nadzieja, że w przypadku awansu Włochów do półfinałów, jeśli leczenie będzie przebiegać sprawnie, zawodnik ponownie dołączy do swojego zespołu. Jednak na jakiekolwiek deklaracje jeszcze za wcześnie.

Podopieczni Mauro Berruto znaleźli się w dość trudnej sytuacji, do II rundy rozgrywek awansowali z niewielkim dorobkiem, tylko dwóch oczek, do tego tracąc swojego lidera. W wyjściowym składzie Zaytseva zastąpi jego dotychczasowy zmiennik, młody atakujący – Luca Vettori. W II rundzie mistrzostw świata w grupie E Włosi zmierzą się z reprezentacjami Polski, Serbii, Argentyny i Australii. Do kolejnej fazy awansują trzy czołowe zespoły. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved