Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Pech Wiktora Josifowa

MŚ: Pech Wiktora Josifowa

fot. FIVB

Problemy wciąż nie opuszczają reprezentacji Bułgarii. Niedzielny mecz z reprezentacją Rosji podopieczni Plamena Konstantinowa mogą zaliczyć do udanych, ale kontuzją przypłacił go środkowy Wiktor Josifow. Dla niego mistrzostwa świata już się skończyły.

Podczas jednej z akcji niedzielnego pojedynku Wiktor Josifow, lądując po wyskoku do bloku, nastąpił na stopę Dimitrija Muserskiego . Szczegółowe badania wykazały złamanie piątej kości śródstopia. Na poniedziałek, czyli dzień dzisiejszy zaplanowano zabieg operacyjny w Warszawie. Oznacza to definitywny koniec turnieju dla tego gracza. Plamen Konstantinow w tej sytuacji ma do dyspozycji jedynie dwóch zdrowych środkowych, Teodora Todorowa i Swetosława Gocewa. Jest opcja awaryjnego przestawienia na środek Cwetana Sokołowa (przypomnijmy, że siatkarz ten grywał już na pozycji środkowego podczas gry w Cuneo) albo Danaila Miluszewa. Nie ma możliwości powołania kolejnego zawodnika.

Bułgarzy w drugiej rundzie mistrzostw świata zmierzą się kolejno z Brazylią, Niemcami oraz na zakończenie w sobotę i niedzielę z Kubą i Finlandią. W pierwszej fazie mundialu podopieczni Plamena Konstantinowa nie zaprezentowali się najlepiej. Grali przede wszystkim nierówno. Potrafili przegrać z Kanadą, do końca drżeć o wygraną nad Egiptem, by na zakończenie napędzić sporo strachu faworytom z Rosji. Odnieśli także planowe wygrane nad Meksykiem i Chinami. W sumie wygrali trzy spotkania, a dwa przegrali po tie-breaku.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved