Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Hugo Conte: Mistrzostwa w Polsce to spektakl w spektaklu

Hugo Conte: Mistrzostwa w Polsce to spektakl w spektaklu

fot. archiwum

Od początku zmagań mistrzostwa świata w Polsce obserwuje Hugo Conte, ojciec reprezentanta Argentyny i przyjmującego PGE Skry Bełchatów - Facundo. - Jestem szczęśliwy, że mogę w tym uczestniczyć - mówi były gwiazdor argentyńskiej siatkówki.

Reprezentacja Argentyny w rozgrywkach grupowych zmierzyła się z Polakami, a swoje mecze rozgrywała we wrocławskiej Hali Stulecia. By obserwować zmagania w mundialu, do Polski przyjechał Hugo Conte, jeden z najbardziej utytułowanych argentyńskich siatkarzy, a prywatnie ojciec obecnego reprezentanta tego kraju oraz gracza PGE Skry Bełchatów. Jego rodacy z biało-czerwonymi zmierzyli się na koniec zmagań grupowych i podobnie jak pozostałe drużyny w zestawieniu A musieli uznać wyższość ekipy Stephane’a Antigi. – Polscy zawodnicy zagrywają bardzo dobrze, co pokazują właśnie teraz w mistrzostwach świata w swoim kraju. W tym pojedynku zagrali dużo lepiej – była znaczna różnica pomiędzy pojedynkiem z Kamerunem a tym z reprezentacją Argentyny. Trochę inaczej pracowała im głowa, w pierwszym meczu byli bardziej zrelaksowani, w drugim już skupieni od początku do końca, a cała drużyna zagrała świetnie. Zagrywka, blok przyjęcie – w tych elementach zagrali perfekcyjnie. Przy takiej grze Polaków Argentynie bardzo ciężko było złapać odpowiedni rytm gry w tym meczu, by wygrać choć jednego seta. Polska reprezentacja nie dała rywalom takiej możliwości, ale to dlatego, że sama zagrała bardzo dobry mecz – ocenił spotkanie Hugo Conte.

Jednym z powodów wizyty w Polsce jest jego syn – Facundo, który jest jednym z filarów reprezentacji Argentyny. – Facundo zagrał całkiem dobrze, ale ma do poprawy kilka elementów, ponieważ nie ma w nich powtarzalności. W ataku i we przyjęciu gra dobrze, w bloku również, zawsze jednak można być lepszym i mam nadzieję, że będzie lepszy w kolejnej fazie turnieju podsumował występ syna Conte senior. Wydaje mi się, że w finale zagrać mogą drużyny Rosji, Brazylii, Polski, nawet Iran bądź Francja czy Stany Zjednoczone. Te drużyny, jeśli się tam znajdą, będą zaskoczeniem, natomiast te pierwsze zespoły, które wymieniłem, powinny znaleźć się w czołówce na pewno – dodał.

Dla Hugo Conte wizyta w Polsce to nie nowość. Argentyńczyk już wielokrotnie odwiedzał nasz kraj i obserwował grę syna w PGE Skrze. Teraz jednak jest pod jeszcze większym wrażeniem atmosfery, jaka panuje wokół siatkówki w naszym kraju. – Jestem szczęśliwy, że wspólnie z moją rodziną możemy być w Polsce i uczestniczyć w tym turnieju, ponieważ to, co się tu dzieje, to spektakl w spektaklu. Te mistrzostwa to gra w siatkówkę, ale także niesamowite reakcje kibiców i ich udział. Jest to coś pięknego – zakończył.źródło: inf. własna, sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved