Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Stalowej Woli KSZO i Developres zagrały na remis

W Stalowej Woli KSZO i Developres zagrały na remis

fot. Tomasz Tadrała

W Stalowej Woli beniaminki Orlen Ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Developres SkyRes Rzeszów, rozegrały ze sobą mecz towarzyski, z którego całkowity dochód przeznaczony został na cele charytatywne. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W premierowej odsłonie meczu podopieczne Marcina Wojtowicza bardzo szybko narzuciły swój rytm gry, kontrolując wydarzenia w stalowowolskiej hali do samego końca. Po akcjach Magdaleny Olszówki i Dominiki Nowakowskiej Developres prowadził 3:1. Dzięki punktowemu blokowi Barbary Bawoł i kontrze Katarzyny Brojek ostrowczanki co prawda wyrównały (6:6), ale przy zagrywce Pauliny Głaz beniaminek z Podkarpacia miał cztery oczka przewagi (10:6). Siatkarki Dariusza Parkitnego nie składały broni i dzięki duetowi Bawoł-Brojek zbliżyły się na 12:14. Był to jedynie młyn na wodę, bowiem rywalki podkręciły tempo i po kontrze Olszówki wyszły na 22:17, wygrywając 25:21.

W drugiej partii rzeszowski szkoleniowiec przemeblował skład, a na boisku inicjatywę przejęły mistrzynie I ligi kobiet. Ataki Anety Dudy oraz blok Joanny Kuligowskiej na Emilii Musze dał KSZO Ostrowiec Św. czteropunktową zaliczkę (4:0). Developres szybko opanował nerwy i dzięki akcjom Pauli Szeremety i Magdy Hawryły zniwelował straty do jednego oczka (4:5), ale gdy przypomniała o sobie Bawoł ostrowczanki ponownie miały kilka punktów przewagi (10:5). Nagle gra ostrowieckiego beniaminka się zacięła i po punktowej zagrywce Hawryły było 11:11, a gdy kolejnego asa dołożyła Mucha, Developres prowadził 15:13. Niemoc w obozie trenera Parkitnego przełamała Brojek, a dzięki zagrywce Bawoł KS KSZO Ostrowiec Św. odzyskał inicjatywę (20:19), zwyciężając po kontrze Dudy 25:21.

Jak w kalejdoskopie zmieniał się wynik w trzeciej partii meczu. Dzięki akcjom Ewy Śliwińskiej i Pauli Szeremety ekipa z Rzeszowa wyszła na 3:1, ale gdy dała o sobie znać Bułgarka, Ralitsa Wasiljewa, był remis 5:5, a po kontrze Eweliny Tobiasz ostrowczanki uzyskały pięć punktów przewagi (10:5). Zespół Dariusza Parkitnego długo nie utrzymał prowadzenia, bowiem kiedy po drugiej stronie siatki ciężar gry wzięła na siebie Śliwińska, nagle zrobiło się 11:11, a po asie Głaz 13:10 dla Developresu. Szkoleniowiec z Ostrowca Św. dokonał kilku zmian i po serii zagrywek Tobiasz ponownie w Stalowej Woli był remis. Od stanu 15:15 oba zespoły szły punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta w polu serwisowym rozkręciła się Głaz, dzięki której rzeszowianki odskoczyły na 24:20, a wynik partii ustaliła Śliwińska (25:20).Od prowadzenia 4:0 rozpoczęła się kolejna odsłona meczu pomiędzy KSZO Ostrowiec Św. a Developresem SkyRes Reszów. Siatkarki z Podkarpacia po raz kolejny nie potrafiły sobie poradzić z serwisami Tobiasz, a po asie serwisowym Kuligowskiej był remis 5:5. Kiedy wydawało się, że obie ekipy będą szły punkt za punkt, ostrowczanki nagle stanęły, tracąc po chwili do rywalek pięć punktów (7:12). KS KSZO próbował walczyć, jednak po kontrze Aleksandry Kazały rywalki prowadziły 16:10. Im bliżej końca, tym bardziej z rzeszowianek zaczęło uchodzić powietrze. Developres nie potrafił skończyć ataku, a nawet najmniejszy błąd z zimną krwią wykorzystywały bardzo aktywne Duda i Kuligowska. Po kontrze Kamili Ganszczyk zespół z Ostrowca Św. tracił do rywala tylko punkt (18:19), a po błędach Magdaleny Jagodzińskiej i Adrianny Budzoń prowadził 21:19. Bezradny beniaminek z Podkarpacia nie był w stanie podjąć rękawicy, przegrywając czwartego seta 25:21.

KS KSZO Ostrowiec Św. – KS Developres SkyRes Rzeszów 2:2
(21:25, 25:21, 20:25, 25:21)

Składy zespołów:
KSZO Ostrowiec Św.: Wójcik, Kuligowska, Ganszczyk, Brojek, Bawoł, Duda, Nowakowska (libero) oraz Wasilewa, Tobiasz, Grzelak i Ścibisz (libero)
Developres: K. Filipowicz, Olszówka, Nowakowska, Jagodzińska, Głaz, Hawryła, P. Filipowicz (libero) oraz Warzocha, Mucha, Budzoń, Szeremeta i Kazała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved