Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mikko Oivanen: Następne mecze na pewno będą do wygrania

Mikko Oivanen: Następne mecze na pewno będą do wygrania

fot. archiwum

- Rosjanie będą najtrudniejszym przeciwnikiem, jeśli się z nimi spotkamy - prognozuje przed drugą rundą Mikko Oivanen. Atakujący Finlandii zagrał w spotkaniu przeciwko Tunezji od początku do końca i szczególnie mocno utrudnił zadanie afrykańskim obrońcom.

Zwyciężyliście w dzisiejszym meczu 3:0 i wbrew temu, co pokazaliście w dwóch pierwszych setach, w trzecim mieliście chwile zwątpienia…

Mikko Oivanen:Tunezyjczycy zwyczajnie zaczęli grać lepiej i widać to było w każdym elemencie. Na początku trzeciego seta poczuli, że jest możliwość, aby zagrać dłużej. Mimo wszystko w końcówce tej partii popełnili więcej błędów, a my zagraliśmy kilka lepszych akcji.

Może ta dłuższa przerwa przeszkodziła wam w kontynuowaniu gry z poprzednich dwóch setów? Po 10 minutach wybiegliście na boisko widocznie zdekoncentrowani…Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania, ponieważ wiedzieliśmy, że może być ciężko, jeśli nie zagramy na 100% swoich możliwości. Ta dłuższa przerwa między setami zawsze zmienia coś w grze, tym razem stało się to z korzyścią Tunezji. Przeciwnicy mieli czas, żeby odzyskać siły i po powrocie na boisko zacząć jakby od nowa. Zmienili swoją grę, zaczęli walczyć i pokazali nową siatkówkę. My ciągle graliśmy to samo, ale czasem lepiej, a czasem gorzej.

Właśnie czasem lepiej, czasem gorzej. Z Brazylią zagraliście niemalże jak równy z równym. Wczoraj w meczu z Niemcami poszło wam mimo wszystko gorzej, a dziś z kolei walczyliście na swoim najwyższym poziomie. Wasza forma jest widocznie niestabilna…

Trudno powiedzieć. Niemcy są trochę innym rodzajem drużyny: mają specyficzną taktykę, są wysocy i grają inteligentną siatkówkę. Oprócz tego mają dobre przyjęcie i zagrywkę, a także grają wysokie piłki. Prawdopodobnie z tego powodu zagraliśmy z nimi inaczej niż z Brazylią.

Przed wami teraz druga runda, którą będziecie rozgrywać we Wrocławiu, jednakże po tym trzydniowym wysiłku czekają was dwa dni wolnego…

Na ten moment jesteśmy trochę zmęczeni i dopiero zaczniemy myśleć o naszych kolejnych przeciwnikach. Szczerze mówiąc, nie wiem nawet, z kim będziemy teraz grać. Na pewno Rosjanie będą trudnym przeciwnikiem – jeśli to z nimi się spotkamy, ale pozostałe mecze na pewno będą do wygrania.

Kilka lat temu grałeś w polskiej lidze. Teraz wracasz do Radomia. Dlaczego ponownie zdecydowałeś się na Polskę?

Przede wszystkim dlatego, że tutaj siatkówka jest na bardzo wysokim sportowym poziomie. Myślę nawet, że polska liga jest jedną z najlepszych na świecie. Oprócz tego siatkówka jest w Polsce bardzo popularnym sportem, a hale wypełnione są świetną atmosferą. Dodatkowo muszę przyznać, że lubię być w Polsce i cieszę się, że znów będę mógł tu zamieszkać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved