Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Politechnika Warszawska z pucharem burmistrza Wyszkowa

AZS Politechnika Warszawska z pucharem burmistrza Wyszkowa

Siatkarze AZS-u Politechiniki Warszawskiej wygrali dwudniowy turniej w Wyszkowie, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze - Camper, trzecie miejsce przypadło Pekpolowi Ostrołęka, a czwarte - Ślepskowi Suwałki.

W rozgrywanym w Wyszkowie turnieju o puchar burmistrza brały udział cztery zespoły: plusligowy AZS Politechnika Warszawska oraz pierwszoligowcy Camper Wyszków, Ślepsk Suwałki i Pekpol Ostrołęka. W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano dwa pojedynki, Camper podejmował Ślepsk Suwałki. Do Wyszkowa w barwach Ślepska powrócił były zawodnik miejscowych – Jakub Urbanowicz. Pierwsze spotkanie turnieju okazało się jednostronne. Trenerzy drużyn ustalili, że będą rozgrywać trzy sety i tie-break.

Gospodarze od samego początku podeszli z animuszem do tego spotkania. Mistrzowie I ligi nie dali szans podopiecznym Piotra Poskrobko. Premierowa odsłona padła łupem Campera, wyszkowianie wygrali ją 25:18. Miejscowi utrzymywali przyjęcie na bardzo wysokim poziomie, co ułatwiało rozgrywającemu gubienie bloku Ślepska. W drugiej partii siatkarze prowadzeni przez Jana Sucha pozwolili zdobyć przeciwnikowi tylko jedno oczko więcej niż w poprzedniej partii i wygrali ją 25:19. Trzeci set miał niemal identyczny przebieg jak premierowa odsłona, Camper od samego początku nie dał rozwinąć się Ślepskowi i raz po raz wyprowadzał skuteczne ataki. Trzecia część meczu 25:18 dla gospodarzy, dodatkowego seta Camper wygrał 15:11. Podopieczni Jana Sucha znacznie lepiej przyjmowali zagrywkę rywala, na poziomie 56%, Ślepsk zaś 44%. Również skuteczność ataków zespołu z Wyszkowa była znacznie większa 55% w porównaniu 39% Ślepska. Najwięcej punktów w szeregach Campera zdobył Łukasz Kaczorowski – 14, w Ślepsku Przemysław Smoliński – 10.

Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 4:0
(25:18, 25:19, 25:18, 15:11)

W drugim piątkowym meczu zmierzyły się ze sobą zespoły Pekpolu Ostrołęka i AZS-u Politechniki Warszawskiej. Inżynierowie przyjechali do Wyszkowa w nieco okrojonym składzie. Aleksander Śliwka i Krzysztof Bieńkowski zdobyli właśnie srebrny medal mistrzostw Europy juniorów, na placu gry zabrakło też Pawła Mikołajczaka, który zmaga się z urazem barku i przez pewien czas czeka go rozbrat z siatkówką. Pierwszego seta wygrała Politechnika, choć musiała gonić wynik, pierwszoligowcy z Ostrołęki zaczęli znacznie lepiej spotkanie i jeszcze w końcówce prowadzili 21:19. Jednak podopieczni Jakuba Bednaruka spięli się i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W kolejnej partii scenariusz był niemal ten sam, z tym że na korzyść Pekpolu. Siatkarze z Ostrołęki prowadzili w końcówce 21:17 i tym razem nie oddali prowadzenia, wygrywając 25:22. To wyraźnie podrażniło graczy ze stolicy, którzy wygrali kolejną odsłonę do 18 i dodatkowego seta do 12. Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył nowy nabytek klubu z Warszawy Michał Filip – 16 oczek, należy pochwalić także grę Bartłomieja Lemańskiego, który zaliczył kilka efektownych bloków.

AZS Politechnika Warszawska – Pekpol Ostrołęka 3:1
(25:23, 22:25, 25:18, 15:12)

Sobotnia rywalizacja zaczęła się meczem w samo południe pomiędzy Ślepskiem Suwałki a AZS-em Politechniką Warszawską. Siatkarze szóstego zespołu PlusLigi ubiegłego sezonu udowodnili swoją wyższość nad pierwszoligową ekipą. Zespół z Warszawy oddał rywalowi jedynie dodatkowego seta. Najwięcej punktów w barwach Inżynierów zdobył Patryk Strzeżek – 13.

AZS Politechnika Warszawska – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:17, 25:22, 25:16, 13:15)

Kolejnym pojedynkiem były derby Mazowsza, Camper zmierzył się z Pekpolem Ostrołęka. Gospodarze zaczęli nie najlepiej, po błędach w przyjęciu przyjezdni prowadzili 3:0 i zwiększali swoją przewagę. Mistrzowie I ligi nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki rywala i przegrali gładko pierwszą odsłonę 25:14. Druga partia była już bardziej wyrównana i rozstrzygnęła się po emocjonującej końcówce, podopieczni Jana Sucha triumfowali 25:23. Potem Camper poszedł za ciosem i wygrał 25:18. W dodatkowym secie to przyjezdni wrócili do gry, nie popełniali prostych błędów i wygrali 15:13, a w mecz został nierozstrzygnięty. Padł w nim dosyć dziwny jak na siatkówkę wynik – 2:2.

Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 2:2
(14:25, 25:23, 25:18, 13:15)

Tuż po meczu z Camperem siatkarze z Ostrołęki musieli rozegrać kolejny pojedynek, ich rywalem był tym razem Ślepsk Suwałki. Podopieczni Andrzeja Dudźca gładko rozprawili się z zespołem prowadzonym przez Piotra Poskrobko. W szybkim spotkaniu pokonali ekipę z Suwałk 4:0 i to gracze Pekpolu stanęli na najniższym stopniu podium. Ślepsk natomiast zajął czwarte miejsce, gracze z Podlasia w Wyszkowie nie wygrali żadnego spotkania.

Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 4:0
(25:20, 28:26, 25:21, 15:12)

Po spotkaniu zespołów z Ostrołęki i Suwałk przyszedł czas na rozstrzygający pojedynek Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska. Wynik tego meczu decydował o tym,  kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Trenerzy obydwu ekip zdecydowali, że rozegrają normalne spotkanie. Pierwszego seta wygrali gospodarze, którzy w końcówce wytrzymali wojnę nerwów w końcówce i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 25:23. W kolejnych partiach gospodarze nie grali już tak dobrze, nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanym w tym meczu Michałem Filipem. Młody zawodnik Politechniki wykorzystywał każdą piłkę i to AZS wygrał drugiego seta 25:17. Warszawianie w kolejnych partiach wyraźnie nabrali wiatru w żagle, gracze Jakuba Bednaruka wygrali dwa kolejne sety 25:21 i 25:20 i cały mecz 3:1. Tym samym gracze ze stolicy zdobyli w Wyszkowie puchar burmistrza, dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Filipa, który w meczu z Camperem zdobył 24 punkty.

AZS PW: Lipiński, Lemański, Świrydowicz, Sacharewicz, Radomski, Filip, Strzeżek, Szalpuk, Olenderek (libero)

Camper: Wojtkowski, Kaczorowski, Główczyński,Woroniecki, Faryna,Wójcik, Szulik, Kowalczyk, Zrajkowski, Rutecki, Peszko, Sobczak (libero)

Pekpol: Milewski, Zalewski, Wierzbicki, Szczygielski, Boruch, Białek, Saczko (libero), Wdowiak, Cichocki, Przybylski, Obermeler, Szałański

Ślepsk: Obrębski, Winnik, Rawiak, Modzelewski, Smoliński, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) Urbanowicz, Skrzypkowski, Rawiak, Kluth i Mendak (libero)