Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrane Cerrad Czarnych i Transferu w Nidzicy

Wygrane Cerrad Czarnych i Transferu w Nidzicy

Podczas pierwszego dnia turnieju o Puchar Burmistrza Nidzicy Cerrad Czarni Radom wygrali z Indykpolem AZS-em UWM Olsztyn 3:2. W drugim meczu dnia Transfer Bydgoszcz okazał się lepszy od Effectora Kielce.

Po czterech tygodniach przygotowań siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. W ramach turnieju o Puchar Burmistrza Nidzicy podopieczni Roberta Prygla zmierzyli się z innym zespołem z PlusLigi – Indykpolem AZS-em UWM Olsztyn. Faworyta oczywiście w tym meczu trudno było wskazać. Ten turniej dla szkoleniowców z Radomia i Olsztyna na pewno jest ogromną bazą informacji do tego, nad czym ich zespół musi jeszcze popracować na treningach przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Pierwszy set padł łupem siatkarzy z Radomia, którzy w końcowej fazie seta, zdołali jako pierwsi zbudować bezpieczną przewagę i dowieźli prowadzenie do końca (25:21). W kolejnej odsłonie podopieczni Roberta Prygla wręcz wykorzystali każdy nadarzający się błąd siatkarzy z Olsztyna, a także skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wynik (25:14) mówi sam za siebie. Wydawało się więc, że „Wojskowi” pewnie zmierzają do zwycięstwa w trzech odsłonach. Nic bardziej mylnego. Akademicy z Olsztyna nie zamierzali składać broni i to oni triumfowali w dwóch kolejnych partiach, odpowiednio do 27 i 19. W tym momencie nasuwało się jedno siatkarskie powiedzenie: „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2”. Czarni nie potwierdzili tej reguły i odnieśli zwycięstwo w piątej partii (15:11), a w cały meczu 3:2.

W drugim meczu transfer Bydgoszcz zmierzył się z Effectorem Kielce. To był niezły mecz w wykonaniu bydgoskich siatkarzy. Przede wszystkim zupełnie nieźle wypadli w ataku. Najwięcej piłek otrzymał Jakub Jarosz, który uzyskał 42% skuteczności. Podobnie zbijał Cupković, który na boisku spędził trzy sety, zdobywając łącznie 12 punktów.

Dobrze spisali się środkowi. Szczególnie wyróżniał się Dawid Gunia, który brylował na siatce, pięciokrotnie punktując blokiem. Wykorzystał także 6 z 11 piłek, które otrzymał do ataku. W tym elemencie obie drużyny wypadły identycznie, uzyskując 45% skuteczności. Transfer lepiej spisał się się w bloku (10 punktów przy 7 rywali) i w zagrywce, bydgoszczanie posłali na stronę przeciwników cztery asy serwisowe (dwa Cupković), psując przy tym 14 zagrywek. Z kolei kielczanie mylili się aż 19 razy, punktując tylko dwukrotnie.