Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Głogówku lepsi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

W Głogówku lepsi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Mimo że w Polsce trwają mistrzostwa świata, to drużyny ligowe nie próżnują. W piątek w Głogówku zmierzyły się ze sobą zespoły z Będzina i Kędzierzyna-Koźla. Lepsi okazali się podopieczni trenera Sebastiana Świderskiego, którzy wygrali 3:1.

Poza rywalizacją sportową spotkaniu przyświecał jeszcze jeden ważny cel – charytatywny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie Sandry walczącej z mukowiscydozą oraz Dagmary chorującej na białaczkę.

W czwartek oba zespoły odbyły wspólny trening na parkiecie sosnowieckiej hali. Sobotni mecz był natomiast pierwszym sparingiem przed rozpoczęciem nowego sezonu zarówno dla kędzierzynian, jak i zawodników z Będzina.

Początek pierwszego seta należał do MKS-u Banimex Będzin. Kibice mogli zobaczyć na boisku dużo walki, spektakularnych obron i ataków. W końcówce partii to kędzierzynianie włączyli przysłowiowy szósty bieg i wygrali ją do 19. Druga odsłona meczu była bardzo wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt aż do samego końca. Siatkarze z Będzina mieli piłkę setową, jednak jej nie wykorzystali. Jak wiadomo, niewykorzystane okazje się mszczą i tak też było w tym przypadku. To podopieczni trenera Sebastiana Świderskiego zachowali więcej zimnej krwi i zakończyli drugiego seta wygraną (30:28). W trzeciej partii drużyna z Będzina postawiła wszystko na jedną kartę. Zawodnicy dużo ryzykowali, co przyczyniło się do wygranej w tej odsłonie do 22. Czwarty set to powtórka drugiego. Gra była bardzo wyrównana i ponownie wszystko rozstrzygało się w końcówce. Ostatecznie partię do 29 wygrali kędzierzynianie i tym samym cały mecz 3:1.

W pomeczowych wypowiedziach dla oficjalnego serwisu będzińskiego zespołu przedstawiciele obu drużyn zgodnie przyznali, że sobotni mecz mógł się podobać kibicom. Zdaniem szkoleniowca ekipy z Kędzierzyna-Koźla w pewnych momentach tego spotkania można było poczuć zażartą walkę. Jednak to dopiero pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Dlatego też obie drużyny skupiają się teraz na treningach i szlifowaniu formy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Banimex Będzin 3:1
(25:18, 30:28, 22:25, 31:29)

źródło: inf. własna, mksbanimex.bedzin.pl