Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tyler Sanders: Ten mecz mógł się podobać

Tyler Sanders: Ten mecz mógł się podobać

fot. FIVB

Kanadyjczycy zapewnili sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw świata, pokonując w trzech setach reprezentację Meksyku. - Trener postanowił sprawdzić w akcji kilku chłopaków i dobrze sobie poradzili - komentował spotkanie Tyler Sanders.

W godzinę Kanadyjczycy rozprawili się z meksykańskim zespołem i dopisali sobie trzy punkty. Od początku trener Glenn Hoag postawił na kompletnie inną szóstkę niż we wcześniejszych spotkaniach. – To był dobry mecz. Od początku prezentowaliśmy dobrą formę. Muszę też przyznać, że byliśmy bardzo skoncentrowani zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie. Trener postanowił sprawdzić w akcji kilku chłopaków, którzy do tej pory nie mieli okazji się wykazać na boisku i dobrze sobie poradzili. Myślę, że to był dobry mecz i kibicom mógł się podobać, mimo że szybko wygraliśmy 3:0 – podsumował spotkanie Tyler Sanders.

Reprezentanci Kanady popełnili zdecydowanie mniej błędów własnych oraz atakowali z lepszą skutecznością. Jednak według kanadyjskiego rozgrywającego przyczynę zwycięstwa trzeba upatrywać w innych elementach. – Myślę, że nasz serwis wyglądał dzisiaj dobrze. Nie psuliśmy dużo, więc mogliśmy podjąć ryzyko i spróbować odrzucić rywali od siatki. To spowodowało, że łatwiej było nam ustawić podwójny blok na skrzydłach, bo często musieli grać z sytuacyjnej piłki. Myślę, że zagrywka i blok okazały się kluczem do zwycięstwa – przyznał.

Młody zawodnik często wychodzi w podstawowym składzie i po raz pierwszy ma możliwość uczestniczenia w tak wielkiej imprezie jaką są mistrzostwa świata. Jak sam przyznaje, jest to dla niego niesamowite przeżycie. Wygrana z drużyną Meksyku pozwoli Kanadyjczykom kontynuować występy na polskim turnieju. Jednak zanim zaczną rozgrywać mecze w kolejnej fazie, przed nimi decydujący o miejscu w grupie pojedynek z Chinami. – Do tej pory obejrzeliśmy tylko jeden ich mecz. Na pewno dzisiaj będziemy oglądać ich poczynania w meczu z Rosją i analizować ich grę. Wiemy, że grają dobrze w obronie i potrafią odrzucić rywala zagrywką. Myślę, że wideo da nam wiele odpowiedzi – ocenił siatkarz. – Musimy dobrze przyjmować i pokazać, że jesteśmy naprawdę zgranym zespołem. Nasza komunikacja na boisku będzie miała duże znaczenie, bo chińscy zawodnicy są bardzo chytrzy na siatce. Będziemy czujni. Myślę, że po raz kolejny blok może się okazać najważniejszym elementem do wygrania meczu – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę