Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trzysetowe mecze w pierwszym dniu turnieju w Mrozach

Trzysetowe mecze w pierwszym dniu turnieju w Mrozach

W piątek w Mrozach rozpoczął się towarzyski turniej. Udział biorą w nim zespoły grające na zapleczu PlusLigi. W pierwszym dniu odbyły się dwa spotkania, oba trwały trzy sety. W sobotę odbędą się cztery spotkania.

W pierwszym piątkowym meczu zmierzyły się ze sobą zespoły z Wrześni i Zawiercia. Beniaminek nie miał za wiele do powiedzenia w spotkaniu z zespołem Krispolu. Byli słabsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Krispol dobrze zagrywał, popełniał mniej błędów, był skuteczniejszy w ataku i w każdym secie od początku do końca kontrolowali boiskowe poczynania.

Później na boisko wybiegli zawodnicy z Siedlec i Nysy. Było to zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie niż to otwierające turniej. Wynik 3:0 nie do końca oddaje to, co się działo na parkiecie. W każdym secie wynik był sprawą otwarta do samego końca. O zwycięstwie drużyny z Siedlec zadecydowały pojedyncze akcje. Z bardzo dobrej strony w drużynie trenera Sławomira Gerymskiego pokazał się Piotr Łukasik. Dla zespołów jest to pierwszy przedsezonowy turniej, do tej pory grały one jedynie pojedyncze sparingi. Siedlczanie grali chociażby z Pekpolem Ostrołęka. Sezon I liga mężczyzn zainauguruje 27 września.