Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Muszynianka i Developres znów na remis

Muszynianka i Developres znów na remis

fot. Tomasz Tadrała

Kolejne cztery sety rozegrały zespoły Polskiego Cukru Muszynianki i Developresu SkyRes Reszów. Podobnie jak w środę, tak i w piątek obie drużyny zagrały ze sobą na remis. W sobotę rzeszowianki czeka kolejny mecz w Stalowej Woli.

Drugie spotkanie pomiędzy muszyniankami a beniaminkiem Orlen Ligi początkowo należało do przyjezdnych. Po bloku Emilii Muchy na Katie Carter podopieczne Marcina Wojtowicza prowadziły 3:1. Gdy dwie akcje punktowym blokiem zakończyła Gabriela Jasińska, w hali w Muszynie był remis 3:3, a po serii zagrywek amerykańskiej skrzydłowej „Mineralne” wyszły na 10:3. Rzeszowianki pojedynczymi akcjami Pauli Szeremety i Ewy Śliwińskiej próbowały godzić rywalki, ale ekipa Bogdana Serwińskiego utrzymywała kilkupunktową zdobycz punktową. Dopiero blok Magdy Hawryły na Ivanie Plchotovej pozwolił siatkarkom z Podkarpacia zbliżyć się na trzy oczka (16:19), ale po kontrze Plchotovej było 21:16, a wynik seta ustaliła atakiem ze skrzydła Natalia Kurnikowska (25:21).

W drugiej partii rzeszowianki zagrały odważniej. Asy serwisowe Adrianny Budzoń i Katarzyny Warzochy pozwoliły im odskoczyć na dwa punkty, ale po kontrze Karoliny Różyckiej był remis 7:7. Gdy na siatce ponownie przypomniała o sobie Warzocha, Developres wyszedł na 9:7, jednak i tym razem Polski Cukier dzięki Kindze Hatali zdołał doprowadzić do wyrównania (13:13). Podopieczne Marcina Wojtowicza nie dawały za wygraną i po raz kolejny zdołały zbudować przewagę. W końcówce seta, po kontrze Ilony Gierak muszynianki przegrywały tylko jednym oczkiem (23:24). Kropkę nad i postawiła Hawryła, odrabiając straty zespoły z premierowej odsłony meczu.

Bardzo dynamiczny przebieg miała trzecia partia meczu. Po asie serwisowym Magdaleny Olszówki Developres wyszedł na 3:1, ale po bloku Kurnikowskiej na Magdalenie Jagodzińskiej było 6:3 dla Polskiego Cukru Muszynianki. Straty przyjezdnych odrobiła Mucha (7:7), a po kolejnych kontrach młodej przyjmującej beniaminek z Podkarpacia prowadził 10:8. Wyrównana walka toczyła się jeszcze przez kilka minut. Po punktowej zagrywce Jasińskiej (12:13) na parkiecie dominował już tylko Developres, który dzięki Jagodzińskiej odskoczył na 22:16. Siatkarkom trenera Wojtowicza zdarzyły się małe błędy, jednak nie przeszkodziły im one zwyciężyć 25:18.Najbardziej zacięty przebieg miała czwarta odsłona meczu. W niej prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po bloku Muchy na Hatali przyjezdne wyszły na 9:4, by po chwili przegrywać 10:11. Dzięki atakom Szeremety rzeszowianki zdołały jeszcze odzyskać inicjatywę w meczu (15:12), jednak po zagrywkach Sylwii Wojcieskiej i Natalii Kurnikowskiej „Mineralne” odskoczyły na 23:20. Ostatni punkt w meczu należał do Hatali, która minęła ręce blokującej Dominiki Nowakowskiej.

W meczu zabrakło powracającej do zdrowia Pauliny Maj-Erwardt, która pojawiła się jedynie na seta w środowym spotkaniu. Reprezentantkę Polski na libero zastąpiła Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Rzeszowianki po zgrupowaniu w Muszynie przeniosą się do Stalowej Woli, gdzie zmierzą się z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna – KS Developres SkyRes Rzeszów 2:2
(21:25, 23:25, 18:25, 26:24)

Składy zespołów:
Muszynianka: Kurnikowska, Wojcieska, Carter, Różycka, Plchotova, Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach (libero) oraz Gierak, Hatala i Sosnowska
Developres: K. Filipowicz, Olszówka, Warzocha, Szeremeta, Mucha, Hawryła, P. Filipowicz (libero) oraz Ilwińska, Budzoń, Jagodzińska, Nowakowska i Kazała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved