Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. C: Kanadyjczycy rozstrzygnęli sprawę awansu w grupie

MŚ, gr. C: Kanadyjczycy rozstrzygnęli sprawę awansu w grupie

Siatkarze Kanady pewnie pokonali 3:0 reprezentację Meksyku w swoim czwartym meczu na mistrzostwach świata. Ten wynik przesądził już o tym, że zarówno Meksykanie, jak i drużyna Egiptu jutro pożegnają się z turniejem i wyjadą z Polski.

Kanadyjczycy rozpoczęli sobotni mecz w odmienionym składzie. Na boisku pojawili się, m.in. Dallas Soonias i Toontje van Lankvelt. Pomimo tego od początku pierwszego seta Kanada grała mocno skoncentrowana i dominowała na boisku w każdym elemencie. Na drugiej przerwie technicznej reprezentanci z Kraju Klonowego Liścia mieli siedem punktów przewagi, natomiast Meksykanie dopiero po dobrej zagrywce Jorge Barajasa zaczęli odrabiać straty. Jednak na niewiele to się zdało. Podopieczni Glenna Hoaga kontrolowali seta już do samego końca i wygrali go ostatecznie do 17.

Od początku drugiej partii siatkarze z Kraju Klonowego Liścia systematycznie budowali swoją przewagę, Meksykanie natomiast mieli problemy z kończeniem swoich ataków. W rezultacie Kanadyjczycy prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:10. Po niej świetnie na boisku zaprezentował się Dallas Soonias, który nie dał szans swoim przeciwnikom na ustawienie skutecznego bloku. Set zakończył się zwycięstwem Kanady do 18.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu gry kanadyjskiego zespołu. Bardzo dobra gra w bloku oraz wysoka skuteczność w ataku nadal cechowały grę tej drużyny. Meksykanie jednak poprawili swoją dyspozycję i na pierwszej przerwie technicznej przegrywali tylko dwoma punktami. Po chwili zdołali nawet odrobić tę stratę. Jednak był to jedyny zryw meksykańskiej ekipy w tym spotkaniu. Kanadyjczycy bardzo dobrze prezentowali się w polu serwisowym, a w szczególności zagrywka Grahama Virgassa przyniosła im dużo punktów. Ostatecznie partia zakończyła się wygraną Kanady do 19 i tym samym w całym meczu zespół triumfował 3:0.

Meksyk – Kanada 0:3
(17:25, 18:25, 19:25)

Meksyk: Guerra (12), Vargas (6), Cordova (6), Aguilera (5), Quiñones (3), Rangel P., Rangel J. (libero) oraz Orellana (5), Meyer (3), Petris (2), Barajas (1) i Herrera
Kanada: Van Lankvelt (16), Soonias (12), Vigrass (11), Verhoeff (9), Winters (7), Sanders (2), Lewis (libero)

Po meczu powiedzieli:
Carlos Guerra (kapitan reprezentacja Meksyku): – Jestem rozczarowany tym meczem. Po wczorajszym festiwalu i pokazie siły, dzisiaj po prostu przepadliśmy. Nie ma tu o czym mówić. Został nam mecz z Egiptem, który nieźle się prezentuje i nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować się do tego spotkania.

Sergio Hernandez (trener reprezentacji Meksyku): – Dziś nie zagraliśmy tego, co założyliśmy. Gratulacje dla Kanady, a my musimy zapomnieć o dzisiejszym meczu i przygotować się na jutro.

Frederic Winters (kapitan reprezentacji Kanady): – Jestem zadowolony z tych ostatnich dni i wygranych, dziś znów mamy trzy punkty. Musimy utrzymać koncentrację. Teraz nastawiamy się na jutro, chcemy zakończyć rundę z kolejnym zwycięstwem. Czekamy zatem na mecz z Chinami.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): – Oczywiście bardzo cieszymy się z wygranej. Meksyk stracił mnóstwo energii dzień wcześniej. Mierzymy się dość często i dlatego wiem, że zagrali dziś zupełnie bez właściwej sobie energii. Ja dziś zagrałem drugim składem ze względu na kontuzje, ale ci chłopcy są jednakowo utalentowani, mają podobne umiejętności i poradzili sobie w tym spotkaniu.