Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Męski duet odpadł w II rundzie

ME U-20: Męski duet odpadł w II rundzie

Mateusz Łysikowski i Kacper Bąkiewicz po w miarę pewnej wygranej nad parą z Grecji awansowali do drugiej rundy fazy pucharowej młodzieżowych ME. W niej ulegli jednak portugalskiej parze Maia/Tomas i zakończyli swój udział w turnieju na II rundzie.

Mateusz Łysikowski i Kacper Bąkiewicz po awansie z fazy grupowej w I rundzie zmierzyli się z grecką parą Stylianos Kourtidis/Vasileios Zisis. Polacy dość dobrze weszli w ten mecz i wygrali pierwszego seta pewnie, do 15. W drugiej partii Grecy postawili już poprzeczkę znacznie wyżej. Na szczęście biało-czerwoni w końcówce nie dali sobie wydrzeć wygranej i pokonali rywali do 19. Tym samym Polacy awansowali do II rundy turnieju.

W niej czekali na nich Diogo Ferreira i Jose Silva z Portugalii. Polacy walkę o ćwierćfinał rozpoczęli niestety od porażki w pierwszym secie. Portugalczycy wygrali końcówkę i całego seta 21:19. W drugiej partii nasi siatkarze również próbowali przejąć inicjatywę, ale rywale nie odpuszczali. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali drugiego seta do 18, co oznaczało dla nich odpadnięcie z turnieju.