Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Gruszczyńska i Kociołek w półfinale

ME U-20: Gruszczyńska i Kociołek w półfinale

Maria Włoch i Martyna Kłoda w pierwszej rundzie fazy pucharowej młodzieżowych ME uległy parze z Turcji i zakończyły już udział w turnieju. Druga polska para,  Kociołek/Gruszczyńska, po wygranej z Finkami i Włoszkami awansowała do półfinału.

Młode Polki do tej fazy turnieju awansowały z jednym grupowym zwycięstwem z najsłabszą, jak się okazało, parą ze Szwecji. Turczynki także odniosły jedną grupową wygraną, nad Serbkami. Uległy, przypomnijmy, m.in. Katarzynie Kociołek i Jagodzie Gruszczyńskiej. Spotkanie o drugą rundę rozpoczęły jednak znakomicie. Grały dobrze w każdym elemencie i w pierwszym secie nie pozwoliły Polkom przekroczyć granicy 10 punktów. Sytuacja zmieniła się diametralnie w kolejnym secie. To Maria Włoch i Martyna Kłoda narzuciły Turczynkom swój styl gry, dobrze serwowały, skutecznie atakowały, broniły i w konsekwencji doszło do tie-breaka. W nim jednak para z Turcji zdołała wypracować sobie kilkupunktową przewagę i w kolejnej rundzie zmierzy się z parą z Ukrainy.

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska rozpoczęły dzisiejsze zmagania od razu od II rundy, w której zmierzyły się z Anniiną Parkkinen i Niiną Ahtiainen z Finlandii. Polki mimo porażki po zaciętej końcówce w pierwszym secie potrafiły odbudować się w drugiej partii i doprowadziły do remisu. W decydującym secie biało-czerwone wygrały 15:9, co dało im awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

W meczu o awans do półfinału Polki zagrały z włoską parą Margherita Bianchin/Federica Frasca. Biało-czerwone bardzo dobrze zagrały pierwszego seta, w którym nie wypuściły z rąk wcześniej wypracowanej przewagi. Po wygranej do 16, w drugiej partii złapały jednak moment zadyszki, który skrzętnie wykorzystały rywalki. W końcówce to Włoszki były górą, po wygranej do 19 rywalki doprowadziły do remisu. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, o awansie Jagody Gruszczyńskiej i Katarzyny Kociołek miał rozstrzygnąć tie-break. I tak jak w meczu z Finkami, tak i tym razem Polki wygrały do 9, zapewniając sobie awans do półfinału.

W nim jutro zagrają z parą ze Szwajcarii.