Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Prokop: Stać nas na to, aby walczyć o wysokie cele

Joanna Prokop: Stać nas na to, aby walczyć o wysokie cele

fot. archiwum

- Solidną, ciężką pracą stworzymy zespół, który będzie znany nie tylko z wyników, ale i waleczności o każdą piłkę, o każdy punkt - powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki Joanna Prokop, przyjmująca, która latem dołączyła do Karpat Krosno.

W poprzednim sezonie występowała pani w BKS-ie Bielsko-Biała. Skąd decyzja, aby przenieść się do Krosna?

Joanna Prokop: – W Bielsku-Białej grałam od czterech lat, trenowałam z zespołem juniorskim i pod okiem szkoleniowców z kadry seniorskiej. Poprzedni sezon był dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ponieważ miałam możliwość trenowania z pierwszą drużyną BKS-u. Mogłam uczyć się od starszych koleżanek i korzystać z rad trenera. Niestety nie miałam zbyt wielu okazji, by pokazać się na boisku, dlatego podjęłam decyzję, by spróbować swoich sił w I lidze. Wybrałam Karpaty ze względu na dobre wyniki sportowe, jakie dziewczyny osiągają w lidze, rozgrywkach akademickich oraz możliwości kontynuowania studiów na drugim roku.

Na Podkarpaciu jest już pani od kilku tygodni. Czy zdążyła się już pani zaaklimatyzować?Dokładnie to minął już miesiąc, odkąd jestem w Krośnie i szczerze przyznam, iż nie zauważyłam nawet, jak szybko to zleciało (uśmiech). Dziewczyny, trenerzy oraz klub kibica przyjęli mnie bardzo serdecznie, dlatego nie miałam większych problemów z zaaklimatyzowaniem. Z cała pewnością łatwiej mi było również dzięki znajomości z Pauliną Czekajską (libero Karpat – przyp. red.), z która grałam w zespole juniorskim na Podbeskidziu. Jak mam tylko wolną chwilę, choć rzadko się to zdarza, to poznaję miasto, które bardzo przypomina mi mój rodzinny Wodzisław Śląski. Tak więc czuję się tutaj „prawie” jak w domu.

Czego spodziewa się pani po najbliższym sezonie w barwach Karpat?

– Liczę na to, że solidną, ciężką pracą stworzymy zespół, który będzie znany nie tylko z wyników, ale i waleczności o każdą piłkę, o każdy punkt. Chciałaby zaprezentować się z jak najlepszej strony, doskonalić swoje umiejętności na pozycji przyjmującej, do której wróciłam po sezonie gry na libero i móc sprawdzić się w sytuacjach meczowych.

W porównaniu do minionego sezonu teraz zespół został znacznie przebudowany. Na co stać zespół w sezonie 2014/15?

Zgadza się, część dziewczyn została, natomiast resztę zespołu tworzą nowe zawodniczki. Mamy młody zespół, ale ciężko pracujemy nad zgraniem i na pewno przed rozpoczęciem ligi będziemy mieć wszystko dopięte na „ostatni guzik”. Uważam, że stać nas na to, by pokazać dobrą siatkówkę i walczyć o najwyższe cele. Zresztą Karpaty Krosno z roku na rok znajdują się w czołówce tabeli, co będziemy chciały podtrzymać i w tym sezonie.

W piątek rozpoczął się wasz pierwszy, poważniejszy sprawdzian, w którym gracie z kilkoma pierwszoligowcami. Jak wygląda dyspozycja Karpat na kilka tygodni przed inauguracją sezonu

– Nasz okres przygotowawczy jest bardzo intensywny. Trenujemy dwa razy dziennie, siłownię również mamy dwa razy w tygodniu, bieganie na długie dystansy oraz sprinty, wiele ćwiczeń stabilizujących i wzmacniających. Jest ciężko, ale na pewno nasza praca przyniesie wyczekiwane efekty. Zaczynają się teraz liczne sparingi i turnieje, mamy mało czasu na regenerację i odpoczynek, ale na całe szczęście mamy szeroki skład, który pozwala trenerowi na rotowanie zawodniczkami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved