Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Grigory Sukochev: W niedzielę gramy o wszystko

Grigory Sukochev: W niedzielę gramy o wszystko

fot. FIVB

- Bardzo chcemy znaleźć się w 2. rundzie, od początku mistrzostw naszym celem jest awans do najlepszej szesnastki. Musimy w meczu przeciwko Wenezueli zostawić na boisku wszystkie nasze siły - powiedział Grigory Sukochev po trzeciej z rzędu porażce.

Przegraliście 0:3 z Argentyną i tym samym odnieśliście trzecią z rzędu porażkę w tym turnieju. Jesteście teraz w bardzo trudnej sytuacji.

Grigory Sukochev: – To prawda, trzy przegrane w pierwszej rundzie nie pozwalają nam czuć się pewnie i stawiają nas w trudnej sytuacji. Mieliśmy nadzieję, że odnotujemy lepsze wyniki w tych meczach. Ale patrzymy już tylko na to, co przed nami, bo wciąż mamy realne szanse na awans i chcemy grać w drugiej rundzie tych mistrzostw. Musimy jednak poprawić pewne elementy w naszej grze i zanotować progres formy.

Co wpłynęło na to, że dzisiaj popełniliście znów bardzo dużo własnych błędów w każdym elemencie gry?– Jesteśmy dość młodą drużyną, niezbyt doświadczoną i to widać w ilości błędów, które popełniamy. Nawet kiedy jesteśmy w trochę lepszym momencie naszej gry, nie potrafimy tego utrzymać i sami wybijamy się z rytmu prostymi błędami. W spotkaniu z Argentyną pracowaliśmy całkiem dobrze w ataku, ale niestety w zagrywce i w bloku myliliśmy się bardzo często. W kolejnym meczu musimy spróbować wyjść na parkiet jeszcze bardziej skoncentrowani i z większym przekonaniem o naszej sile i możliwościach. Może wtedy nie będziemy tak często oddawać punktów rywalom.

Argentyńczycy dobrze serwowali i odrzucili was od siatki, przez co mieliście bardzo duże problemy ze swoją pierwszą akcją.

– W niektórych meczach tak bywa, że źle przyjmujesz, zwłaszcza kiedy przeciwnik ma tak zmienną zagrywkę, jak dziś Argentyńczycy. Próbowaliśmy sobie z tym radzić w taki sposób, by obijać blok w pierwszej akcji, a potem mieć szansę na powtórne i dokładniejsze rozegranie. Niestety rywale posiadali dziś bardzo wysoką skuteczność na kontrze i grali luźno w ataku, przez co nie dawali nam wielu szans na naprawę błędów.

Wiedzieliście, że Facundo Conte to lider Argentyny, mimo to nie znaleźliście sposobu na to, żeby go dziś zatrzymać. Gwiazda argentyńskiej siatkówki zdobyła przez trzy sety aż 19 punktów…

– Próbowaliśmy wywrzeć na nim presję naszą zagrywką, żeby trochę go zmęczyć i odebrać mu skuteczność w ataku. Ale to zawodnik światowej klasy, który dziś zrobił dużą różnicę na boisku i w ogóle nie reagował na nasze serwisy. Przyjmował pewnie, jeszcze lepiej atakował, stąd taka zdobycz punktowa.

Jutro czeka was spotkanie „o życie". Jeśli chcecie awansować do następnej rundy, musicie pokonać Wenezuelę.

– To prawda, w niedzielę gramy o wszystko. Bardzo chcemy znaleźć się w drugiej rundzie, od początku mistrzostw naszym celem jest awans do najlepszej szesnastki turnieju. Musimy w meczu przeciwko Wenezueli zostawić na boisku wszystkie nasze siły i zagrać najlepiej jak potrafimy. Jestem przekonany, że odniesiemy jutro zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, by zabrakło nas w kolejnej rundzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved