Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gert Van Walle: Brakuje nam doświadczenia

Gert Van Walle: Brakuje nam doświadczenia

fot. archiwum

- Graliśmy falami. Pierwszego seta zaczęliśmy dobrze. Uzyskaliśmy przewagę nad rywalami i potem ją roztrwoniliśmy. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów - oceniał przegrane spotkanie z Irańczykami Gert Van Walle, atakujący ekipy belgijskiej.

Przedostatni mecz fazy grupowej nie przyniósł wam żadnej zdobyczy punktowej. Przegrana z Irańczykami nie napawa optymizmem.

Gert Van Walle:To prawda. Graliśmy falami. Pierwszego seta zaczęliśmy dobrze. Uzyskaliśmy przewagę nad rywalami i potem ją roztrwoniliśmy. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, być może wynikających z niewielkiego doświadczenia w tak dużych turniejach. W drugim secie byliśmy kompletnie poza grą, nie potrafiliśmy poprawnie przyjąć zagrywki. Później znowu wróciliśmy do dobrej gry i wygraliśmy trzecią partię. W kolejnej odsłonie byliśmy już blisko rywala, lecz ponownie popełniliśmy za dużo błędów.

Nie sądzisz, że końcówka pierwszego seta była kluczowa w dalszej grze?Tak, to był jeden z kluczowych momentów. Zbyt szybko myśleliśmy o ataku, a wcześniej trzeba było przyjąć zagrywkę. Poza tym być może ta przegrana pechowo końcówka siedziała w naszych głowach podczas kolejnych setów.

Jaki element nie pracował dziś dobrze w waszym zespole?

Myślę, że zagraliśmy całkiem poprawnie, ale nie na wysokim poziomie. Oczywiście grając w takim turnieju, musisz grać na maksymalnych obrotach cały czas i popełniać jak najmniejszą ilość błędów. Gdy grasz z takim zespołem, jak Iran, to nie możesz sobie pozwalać na zbyt wiele pomyłek. To nasz pierwszy występ na takiej imprezie po wielu latach. Próbujemy grać jak najlepiej, ale brakuje nam doświadczenia na takim poziomie.

Wasza sytuacja po tej porażce jest już bardzo niekorzystna. Musicie wygrać ostatnie spotkanie z Francuzami i liczyć na rywali.

Tak, to już nie do końca zależy od nas. Ale my najpierw chcemy zrealizować swój cel, czyli walczyć o każdą piłkę, każdy punkt i wygrać ten pojedynek. Po spotkaniu z Irańczykami musimy „wyczyścić” nasze umysły i zagrać na sto procent naszych możliwości. Przyjechaliśmy na ten turniej, by cieszyć się z gry. Będzie trudno, ale żadne mecze na tym poziomie nie są łatwe. Wierzę w to, że uda nam się zwyciężyć. Gdybym nie wierzył, to przestałbym grać w siatkówkę.

Jak zagrać z Francuzami, by wygrać ten ostatni grupowy pojedynek?

Znamy się z nimi bardzo dobrze. Widzieliśmy jak grają już wiele razy. To będzie bitwa na styku. Francuzi udowadniają w tym turnieju, jak groźnym są zespołem. Poza fantastyczną obroną mają znakomitych środkowych. Z drugiej strony wygraliśmy już z tą drużyną w przeszłości i wierzę, że kolejne zwycięstwo przyjdzie w ostatnim meczu grupowym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved