Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bernardo Rezende: Finlandia grała bez presji

Bernardo Rezende: Finlandia grała bez presji

fot. archiwum

Brazylijczycy wygrali z Finlandią 3:0. Choć ostateczny wynik może wskazywać na brazylijski pogrom, to podopieczni trenera Sammelvuo grali z Canarinhos jak równy z równym. - Finowie mogli sobie pozwolić na więcej luzu i spokoju - ocenił Bernardo Rezende.

Pańska drużyna rozegrała do tej pory niewątpliwie najtrudniejszy mecz. Spodziewaliście się tego, że Finowie będą tak dobrze grali?

Bernadro Rezende: Tak. Kiedy oglądaliśmy nagrania spotkań Finlandii, widzieliśmy, że grają oni bardzo dobrze. Zawodnicy fińscy są dobrą drużyną, która popełnia naprawdę niewiele błędów, a na tym turnieju tylko to udowadniają. W swoim pierwszym meczu (z reprezentacją Kuby – przyp. red.) zagrali na dużo niższym poziomie w porównaniu do tego, co pokazali w piątek. Finlandia gra bez presji, więc może sobie pozwolić na więcej luzu i spokoju.A jak na tle tego wszystkiego wypadliście wy?

– Myślę, że my także zagraliśmy dobre spotkanie. Nie popełniliśmy dużo błędów, dobrze serwowaliśmy, konsekwentnie walczyliśmy o każdy punkt. Na początku wydawało mi się, że to Niemcy będą naszym najtrudniejszym przeciwnikiem w grupie. Kiedy jednak zobaczyłem grę Finów, pomyślałem sobie, że to zupełnie inne drużyny, ale grające na tym samym poziomie.

Który z Brazylijczyków był w tym meczu najpewniejszym z zawodników?

Trudno powiedzieć, ale myślę, że do gry wiele wniosło kilku z nich. Wallace, Lucarelli świetnie dziś serwował, ale popełnił też kilka błędów, następnie Raphael rozegrał dziś dobre spotkanie. Rzecz w tym, że mając jednego dobrze dysponowanego gracza, przegrasz mecz. Chodzi o to, aby mieć drużynę. Każdy gracz miał był za coś odpowiedzialny, miał się skupić na swoim konkretnym zadaniu i to było najważniejsze dla całej ekipy.

W kolejnych meczach czeka was walka z dużo mocniejszymi przeciwnikami, a z Finami wcale nie poszło wam tak łatwo. W drużynie są jakieś problemy?

Jeden set był tak naprawdę bardzo ciężki, ale w naszej ekipie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Teraz pozostaje nam to jedynie udowodnić. Obecnie myślimy już o Korei i Kubie, bo to także zespoły umiejące grać w siatkówkę. Kubańczycy są w końcu bardzo wytrzymałą drużyną. Następnie zajmiemy się tymi przeciwnikami, którzy się pojawią, czyli na pewno Rosjanami, Kanadą czy Bułgarią, a wiemy, że to silne drużyny, grające już na pewnym poziomie.

Więc faworytów w tym turnieju jest wielu?

– Jeśli chodzi o faworytów, to uważam, że Rosja jest trochę powyżej innych ekip, ale kandydatów jest kilku, między innymi Polska, USA, Włochy, Francja, Iran czy w końcu my. Na tegorocznych mistrzostwach jest naprawdę sporo dobrych drużyn.

Wiele mówi pan na temat Rosji. Czujecie przed nimi największy respekt?

– Czujemy respekt przed każdą drużyną, którą wymieniłem, bo nie należy nikogo lekceważyć. Także Tunezja nie jest nam obojętna. Szanować trzeba każdego przeciwnika, bo kiedy się wywyższasz, jesteś na złej pozycji.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved