Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Antonin Rouzier: Triumfowaliśmy jako zespół

Antonin Rouzier: Triumfowaliśmy jako zespół

Siatkarze reprezentacji Francji po wygranej z USA 3:1 utrzymali pozycję lidera grupy D mistrzostw świata siatkarzy. - Najważniejsze, że zagraliśmy dobrze jako zespół - o spotkaniu i grze swojego zespołu mówił francuski atakujący - Antonin Rouzier.

Pierwszy set starcia amerykańsko-francuskiego nie zapowiadał tak pewnego triumfu Trójkolorowych. Podopieczni trenera Tillie w odsłonie premierowej pozwolili zdominować się rywalom, dość pewnie ulegając Amerykanom 19:25. – Nie zaczęliśmy najlepiej, popełnialiśmy zbyt dużo błędów własnych, przede wszystkim w elemencie zagrywki. W pierwszym secie nic nie wyglądało tak, jak byśmy tego oczekiwali. Rywale natomiast pracowali dobrze, przede wszystkim w przyjęciu, co mogło być dla nas pewnym zaskoczeniem – o tym fragmencie spotkania, zwracając uwagę na główne problemy Francuzów na tle atutów przeciwnika, mówił Antonin Rouzier. Jak zaznaczył atakujący reprezentacji Francji, to, co zadziało się w odsłonach kolejnych, może jednak dawać powody do satysfakcji. Wracając do gry, siatkarze z Francji w drugim secie wypunktowali rywali, pozwalając im na zdobycie tylko 17 oczek. – Na szczęście finalnie zdołaliśmy odmienić swoją grę po tej części meczu, wygrywając w kolejnym secie i ostatecznie triumfując 3:1 – kontynuował zawodnik.

Po dobrym drugim secie w wykonaniu Trójkolorowych, także kolejne sety układały się po myśli Francuzów. Podopiecznym trenera Sperawa nie pomogła nawet dłuższa przerwa techniczna po odsłonie drugiej. Pewni swego Francuzi nie zwalniali tempa, wygrywając kolejne sety. Dla zespołu, który dotychczas przegrał tylko z reprezentacją Iranu, spotkanie miało dodatkową wagę. – Szczególnie po tej ostatniej porażce chcieliśmy wygrać. A co najważniejsze – zagraliśmy dobrze jako zespół – kontynuował atakujący reprezentacji Francji. Antonin Rouzier także indywidualnie zanotował wyjątkowo dobry występ, jako najlepiej punktujący swojego zespołu zakończył spotkanie z dorobkiem 23 oczek. Jak podkreślał sam zawodnik, największym atutem reprezentacji Francji była i ma być zespołowość. – Osobiście dziś na boisku czułem się wyjątkowo dobrze, chciałem zrobić wszystko, aby w jak największym stopniu wspomóc moją drużynę. Jednak to nie jest zwycięstwo jednostki, triumfowaliśmy jako zespół – podkreślił zawodnik.

Na koniec tej fazy rozgrywek Francuzi zmierzą się z Belgami, którzy dotychczas zdążyli pokazać się jako zespół o stabilnej formie. – Nie ma znaczenia z kim zagramy. Musimy dać z siebie wszystko. Naszego najbliższego rywala znam dobrze, w reprezentacji Belgów mam też sporo kolegów, a z trenerem Baeyensem miałem kilka lat temu okazję pracować. Myślę, że Belgom udało się stworzyć bardzo dobry i ciekawy zespół. Jednak my będziemy musieli przede wszystkim skoncentrować się na swojej grze – o przeciwniku i nastawieniu na własną grę mówił as reprezentacji Francji. Zapytany o kolejną fazę zmagań Rouzier unikał bezpośrednich deklaracji. – Mamy dobry zespół i wierzę, że jesteśmy w stanie na tym turnieju ugrać coś więcej – zakończył zawodnik. Aktualnie reprezentacja Francji utrzymała fotel lidera tzw. „grupy śmierci”, a do pozostania na uprzywilejowanej pozycji wystarczy im wygrana z reprezentacją Belgii. Jednak za plecami podopieczni trenera Tillie wciąż czują oddech równie wysoko notowanych rywali.