Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół z Murowanej Gośliny już niemal w komplecie

Zespół z Murowanej Gośliny już niemal w komplecie

fot. archiwum

Spore zmiany zaszły w I-ligowcu z Murowanej Gośliny. Wprawdzie jego trenerem wciąż będzie Piotr Sobolewski, ale w zespole pozostało tylko kilka zawodniczek, które broniły jego barw w minionym sezonie. W weekend goślinianki zagrają towarzysko.

Poprzedni sezon był średnio udany dla zespołu z Murowanej Gośliny. W rundzie zasadniczej radził on sobie ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie udało mu się uniknąć walki o utrzymanie. Przegrana rywalizacja z Zawiszą Sulechów sprawiła, że wielkopolska ekipa zakończyła rozgrywki na szóstej pozycji. Jednak w nadchodzącym sezonie Piotr Sobolewski, który nadal będzie szkoleniowcem zespołu z Murowanej Gośliny, będzie musiał niemalże od nowa zgrywać ze sobą drużynę. Wszystko dlatego, że odeszło z niej kilka podstawowych siatkarek. Warto wymienić chociażby Żanetę Baran, która podpisała kontrakt z Zawiszą Sulechów, zaś Patrycja Wyrwa reprezentowała będzie barwy Jokera Mekro Świecie. W wielkopolskim teamie pozostało tylko sześć zawodniczek, które broniły jego barw w minionych rozgrywkach. Są nimi: Aleksandra Bekas, Małgorzata Sobolewska, Sylwia Kucharska, Patrycja Grocholewska, Katarzyna Kiestrzyńska oraz Paulina Stroiwąs. Ponadto treningi u boku trenera Sobolewskiego wznowiła Beata Pawlicka-Strządała.

Sporym wzmocnieniem drużyny z Murowanej Gośliny powinna być młoda środkowa, Ewelina Janicka, która ostatnio broniła barw Pałacu Bydgoszcz. Jednak sezonu 2013/2014 nie zaliczy do najbardziej udanych, bowiem podczas spotkania z Legionovią doznała kontuzji i musiała przejść zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Działacze zdecydowali się także na sięgnięcie po zawodniczki grającego w II lidze Energetyka Poznań – Martynę Tracz, Laurę Tomsię oraz Katarzynę Siwek, poza tym do Murowanej Gośliny przeniosła się Aleksandra Elko. Być może do goślińskiej ekipy dołączy jeszcze jakaś zawodniczka, ale wszystko będzie zależało od kwestii finansowych.

Już w najbliższy weekend goślinianki wezmą udział w towarzyskim turnieju w Jaworze. Tydzień później same będą gospodyniami towarzyskich zmagań, w których udział wezmą Budowlani Toruń oraz drugi zespół z Murowanej Gośliny. Czwarty uczestnik nie jest jeszcze znany. W dniach 20-21 września zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Sulechowie, a 26 września zmierzą się w Rokietnicy w meczu na otwarcie hali z PGNiG Naftą Piła.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved