Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Liga wszystko zweryfikuje

Sławomir Gerymski: Liga wszystko zweryfikuje

fot. archiwum

Drużyna KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS jako pierwszy I-ligowiec przystąpiła do treningów przed sezonem 2014/2015. Ma już za sobą także pierwsze sparingi, a w weekend weźmie udział w turnieju w Mrozach.

W szeregach wicemistrza I ligi zaszło mnóstwo zmian. W związku z tym trener Gerymski już pod koniec lipca zdecydował się rozpocząć pracę z przebudowaną drużyną. – Musieliśmy zacząć wcześniej przygotowania, bo mamy bardzo młody i w 80% zmieniony zespół, więc nie mogliśmy zacząć zmagań w lidze z marszu. Chłopcy są ambitni i jak na razie nie mogę się do niczego przyczepić, ale potrzebują więcej czasu niż inne zespoły, aby godnie reprezentować KPS w rozgrywkach. Chociaż i tak liga wszystko zweryfikuje. O wartości zespołu przekonamy się dopiero po pierwszych kilku kolejkach – powiedział Sławomir Gerymski. Jest on zadowolony z pracy, którą jego podopieczni wykonali na czternastodniowym obozie w Mrozach. – Ci, którzy kiedykolwiek trenowali jakikolwiek sport, wiedzą, że dziesięciodniowy obóz jest już obciążający, a czternaście dni pracy to maksymalny wysiłek dla zawodników. Cieszę się, że obóz zakończył się bez kontuzji, bo chłopcy ciężko pracowali trzy razy dziennie – dodał szkoleniowiec siedleckiej ekipy.

Gracze KPS-u pod koniec obozu w Mrozach rozegrali dwa mecze kontrolne, w których zmierzyli się z Łabędziem Rzeczyca oraz Energą Pekpol Ostrołęka. – Sparingi były drugorzędną sprawą. Wiedziałem, że chłopcy już ledwo zipią, ale mogli zacząć to, co lubią najbardziej na bardzo, bardzo dużym zmęczeniu – zaznaczył Gerymski. Już w najbliższy weekend jego podopieczni wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Mrozach, w którym zmierzą się ze Stalą AZS PWSZ Nysa, Aluronem Wartą Zawiercie oraz APP Krispolem Września. Tydzień później udadzą się na turniej do Ostrołęki, a tuż przed ligą wezmą udział w towarzyskich zmaganiach w Świdniku. W okresie przedsezonowym siedlczanie nie będą gospodarzem żadnego z turniejów, a powodem tego jest remont szatni i korytarzy w ich obiekcie. – Chcemy zrekompensować to kibicom i zorganizować turniej noworoczny na początku stycznia – wyjaśnił szkoleniowiec wicemistrza I ligi.

Podczas pierwszej części przygotowań trener nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Brakowało Jana Fornala oraz Jakuba Zabłockiego, którzy trenowali wraz z kadrą juniorów. Ten pierwszy dołączył już do zespołu, zaś ten drugi zrobi to po zakończeniu mistrzostw Europy, w których bierze udział. – Nie możemy się doczekać, kiedy po mistrzostwach Europy wróci do nas także Kuba Zabłocki, którego nam brakuje. Mam nadzieję, że trzy tygodnie, które zostaną do startu rozgrywek po jego powrocie, wystarczą na to, aby dobrze wkomponował się w zespół – zakończył Gerymski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved