Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia Volley z nowym kapitanem jedzie na turniej do Krosna

Silesia Volley z nowym kapitanem jedzie na turniej do Krosna

fot. zbiory prywatne

Przed zespołem pierwszoligowej Silesii Volley MOSiR Mysłowice pierwszy turniej towarzyski. Podopieczne Rafała Kalinowskiego w Krośnie poza miejscowymi Karpatami zmierzą się z Ekstrimem Gorlice i KS-em Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna.

Po tygodniach spędzonych na siłowni siatkarki z Mysłowic czeka pierwszy poważny sprawdzian w okresie przygotowawczym. Turniej na Podkarpaciu, w którym silesianki zmierzą się z drużynami z Gorlic, Jastrzębia-Zdroju i Krosna. W tym tygodniu szkoleniowiec siatkarek ze Śląska nie chciał wypowiadać się na temat obecnej dyspozycji zespołu. – Trudno cokolwiek powiedzieć o naszej formie, ponieważ w dalszym ciągu jesteśmy w ciężkim treningu – śmiał się Rafał Kalinowski, dodając po chwili. – Co prawda coraz więcej uwagi poświęcamy taktyce, ale wciąż dużo trenujemy pod kątem przygotowania fizycznego. Dopiero od połowy przyszłego tygodnia zejdziemy z obciążeń na siłowni, szukając świeżości i w głównej mierze treningi poświęcimy na technikę i taktyką. Do rozpoczęcia ligi jest jeszcze sporo czasu i myślę że na inaugurację będziemy gotowi na 100%.

Turniej w Krośnie sztab szkoleniowy Silesii Volley traktuje jako sprawdzenie się na tle drużyn, z którymi w przyszłym sezonie będzie rywalizować na boiskach I ligi kobiet. – Do Krosna jedziemy przede wszystkim po to, by sobie pograć. Chcę dać okazję do gry wszystkim moim zawodniczkom. Chciałbym, żebyśmy podczas tego turnieju zaprezentowali to wszystko, co udało nam się do tej pory zrealizować na treningach. Poza tym będzie okazja zobaczyć,co prezentują nasi rywale i jak my wyglądamy na ich tle oraz co ewentualnie jeszcze musimy poprawić – tłumaczył trener Silesii Volley MOSiR Mysłowice.

Po rewolucji kadrowej, jaką przeszły silesianki, zespół z Mysłowic ma nowego kapitana. Jest nim Aleksandra Wieczorek, która pełniła tę funkcję w drużynach juniorskich i w rezerwach Silesii Volley. – Ola jako zawodniczka z największym stażem w naszym młodym zespole pełniła przez pierwsze dni rolę opiekuna nowych dziewczyn. Równocześnie zespół miał za zadanie zastanowić się nad wyborem kapitana – wyjaśnił trener Kalinowski. – Osobiście cieszę się z faktu, że zespół dokonał takiego wyboru, bo mam dobry kontakt z Olą, która już w latach poprzednich w drużynach juniorskiej i drugoligowej pełniła funkcję kapitana i wywiązywała się ze swoich obowiązków bez zarzutu – dodał.Przy okazji wybory kapitana silesianki wybrały numery, z którymi będą grały w przyszłym sezonie. – Dziewczyny zrobiły to we własnym gronie i najlepiej byłoby ich zapytać, jak to wyglądało. Wydaje mi się, że obyło się bez rozlewu krwi, bo żadna nie zgłaszała kontuzji – śmiał się trener mysłowiczanek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved