Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MS, gr. C: Kanadyjczycy o krok od awansu

MS, gr. C: Kanadyjczycy o krok od awansu

Siatkarze Kanady pokonali reprezentację Egiptu 3:0, notując na swoim koncie już drugą wygraną. Kanadyjczycy mają pięć punktów i są o krok od zapewnienia sobie awansu do II rundy mistrzostw, bo przed nimi między innymi mecz ze słabym Meksykiem.

Najokazalsze zwycięstwo Kanadyjczycy odnieśli w premierowym secie, którego wygrali do 14. Już na pierwszej przerwie technicznej zawodnicy z Ameryki Północnej mieli cztery punkty więcej na swoim koncie, a przewagę tę osiągnęli m.in. dzięki znakomitym kontrom. Kanadyjczycy grali bardzo konsekwentnie i już na drugiej przerwie technicznej zwiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów. Afrykańczycy w pierwszym secie zdecydowanie odstawali od Kanadyjczyków, którzy z determinacją wykorzystywali błędy rywali i ostatecznie wygrali pierwszego seta do 14.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Egiptu, który zdobył punkt dzięki zepsutej zagrywce Sandersa. Jednak z prowadzenia cieszyli się krótko i już chwilę później na prowadzenie wyszli Kanadyjczycy i jak się później okazało – już tego prowadzenia nie oddali swoim rywalom. Na pierwszej przerwie technicznej Kanadyjczycy prowadzili jeszcze tylko trzema punktami, ale na drugiej przewaga wynosiła już sześć oczek. Ostatecznie do końca seta przebieg gry kontrolowali Kanadyjczycy i ostatecznie wygrali do 19.

Najbardziej wyrównany okazał się set trzeci, jednak i w tej części gry lepsi byli Kanadyjczycy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwoma punktami przewagi. Po przerwie Afrykańczycy zabrali się do odrabiania strat i dogonili swoich rywali, a na drugiej przerwie technicznej nawet prowadzili jednym punktem. Gra punkt za punkt toczyła się aż do stanu 22:22, wtedy to trzy punkty z rzędu zdobyli Kanadyjczycy i ostatecznie dzięki asowi serwisowemu Wintersa wygrali seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Kanada – Egipt 3:0
(25:14, 25:19, 25:22)

Kanada: Schmitt (17), Perrin (10), Hoag (10), Duff (6), Simac (2), Sanders (1), Winters (libero) oraz Winters (3), Soonias (2), Vigrass (2), Van Lankvelt (1) i Schneider
Egipt: Abdelhay (7), Abdelrehim (6), Elkotb (4), Abou (4), Badawy (3), Abdalla (2), Moawad (libero) oraz Youssef (6) i El Sayed

Po meczu powiedzieli:

Saleh Youssef (kapitan reprezentacji Egiptu): – Kanada była dziś bardziej skoncentrowana i to zaprocentowało na boisku. Nam tej koncentracji zabrakło, robiliśmy wiele błędów. W ostatniej partii staraliśmy się powalczyć i trzymaliśmy się jakoś, ale w końcówce nie udało nam się postawić kropki nad „i”. Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć w dwóch kolejnych spotkaniach.

Ibrahim Fakheldin (trener reprezentacji Egiptu): – Zagraliśmy dziś w nieco innym ustawieniu, ale zabrakło faktycznie koncentracji. Zespół Kanady jest bardzo mocny, więc w trzeciej partii zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy, którym moi siatkarze nie sprostali.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): – Zagraliśmy dobre spotkanie, skupieni, jestem z tego bardzo zadowolony. W trzecim secie Egipt nas trochę przycisnął, ale wyszliśmy z tego zwycięsko. Teraz najważniejsze to skoncentrować się na meczu z Meksykiem.

Fred Winters (kapitan reprezentacji Kanady): – Jestem szczęśliwy z trzech punktów, to nasz kolejny krok w uzyskaniu awansu. Dzisiejszy mecz był w naszym wykonaniu dobry, świetnie funkcjonowała obrona. Po prostu przyłożyliśmy się do własnej gry, zrealizowaliśmy założenia i dobrze zagrała ofensywa. W trzecim secie spotkaliśmy trochę komplikacji, ale udało się wygrać. Cóż, oczekujemy na jutrzejsze spotkanie.