Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michał Pannert: Celem Zawiszy jest pierwsza czwórka

Michał Pannert: Celem Zawiszy jest pierwsza czwórka

fot. archiwum

Ekipa Zawiszy Sulechów przygotowuje się do pierwszego sezonu w pierwszej lidze kobiet. - Liczymy na to, że efekt tej pracy w pełni będzie widoczny podczas meczów ligowych - mówi prezes klubu Michał Pannert.

Za wami część okresu przygotowawczego. Intensywne treningi we własnej hali, a także dziesięciodniowy obóz w Wolsztynie. Jak pan podsumuje ten czas w wykonaniu drużyny?

Michał Pannert:Chcieliśmy zapewnić trenerowi i drużynie możliwie najlepsze warunki do pracy i to zrobiliśmy. Do dyspozycji była hala sportowa w pobliżu hotelu oraz siłownia. Wybór tego miejsca ustalony był w porozumieniu z trenerem, nie narzucaliśmy tej lokalizacji. Wiem, że drużyna solidnie przepracowała ten okres. Liczymy na to, że efekt tej pracy w pełni będzie widoczny podczas meczów ligowych.

Za wami międzynarodowy turniej Roltex Cup. Wasz zespół zajął drugą lokatę, prezentując niezłą formę, zważywszy na intensywną siłownię, jaką obecnie przechodzą. Jak podsumuje pan ten turniej zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym?Biorąc pod uwagę okres przygotowań, to możemy być zadowoleni z tego, co zespół zaprezentował. Zawodniczki walczyły jak równy z równym m.in. z zespołem z Dąbrowy Górniczej, zwycięzcą turnieju, co jest pozytywnym sygnałem. Widać, że rywalizacja w zespole jest większa, co powinno być korzystne dla wszystkich. Wiele osób pracowało przy tym, żeby ten turniej, pod względem organizacyjnym, wypadł dobrze i myślę, że tak właśnie było. Miło nam było gościć takie drużyny i mam nadzieję, że Roltex Cup będzie stałym punktem przygotowań do sezonu. Słowa uznania dla kolegów z firmy Roltex, którzy wykonali naprawdę ładne i unikatowe puchary i medale. Niestety, zespół MKS-u nie był obecny podczas wręczania nagród, ale na to już nie mieliśmy wpływu. Puchar dotarł jednak do Dąbrowy Górniczej.

Roltex Zawisza uda się jeszcze na dwa turnieje wyjazdowe, a także zagra jeden przed własną publicznością. Może pan coś więcej powiedzieć o tych turniejach, szczególnie o tym w Sulechowie?

Tak, zespół zagra jeszcze w turniejach w Poliach (najbliższy weekend), Trzciance (13-14.09) oraz 20-21.09.2014 r. ponownie w Sulechowie o Puchar Burmistrza – Romana Rakowskiego. W Policach zagramy z miejscową drużyną oraz z zespołami ze Świecia, Łodzi, Torunia. W Trzciance będzie okazja do ponownego zmierzenia się z zespołem z Dąbrowy Górniczej oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego i Rzeszowa. W Sulechowie prawdopodobnie ponownie pojawi się drużyna z Niemiec, tym razem z Berlina oraz z Piły i Murowanej Gośliny. Nasz zespół będzie miał okazję zmierzyć się zarówno z drużynami zagranicznymi, pierwszoligowymi, jak i z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Rotacje w składzie, dyrektor sportowy, drugi trener, statystyk, nowi sponsorzy, rzecznik prasowy, zmiany organizacyjne – to wszystko pojawiło się w funkcjonowaniu klubu. Wszystko po to, by poprawić warunki pracy zawodniczkom, trenerom i pracownikom klubu. Jakich nowości można się jeszcze spodziewać?

Pomysłów mamy naprawdę dużo i krok po kroku, dzień po dniu staramy się rozwijać i budować coraz silniejszy klub, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. W ubiegłym sezonie trener Marek Mierzwiński do pomocy miał jedynie fizjoterapeutę, Łukasza Marciniaka. W tym sezonie jest również drugi trener – Jarosław Łukaszkiewicz oraz dyrektor ds. sportowych – Mariusz Wiktorowicz. Sztab szkoleniowy został więc znacząco wzmocniony. W drużynie mamy siedem nowych zawodniczek. Zmiany kadrowe nie polegały tylko na uzupełnieniu składu. Celem podstawowym było jego wzmocnienie. Cieszy coraz większe grono firm, które chcą współpracować z nami i widzą w tym naszą wizję, tzn. obustronne korzyści. Mogę zdradzić, że prowadzę rozmowy z jedną z firm i najprawdopodobniej wkrótce nasza drużyna na mecze wyjazdowe udawać się będzie specjalnym autokarem. Chcę też, aby zawodniczki pojawiały się w przedszkolach i szkołach na spotkaniach z dziećmi, żeby zapraszały je na mecze. Cały czas zapraszamy wszystkich do współpracy – zbudujmy wspólnie jedną z wizytówek miasta i regionu.

Jaki cel stawiany jest przed zespołem na sezon 2014/2015?

Biorąc pod uwagę wszystkie zmiany, jakie zaszły w klubie, celem podstawowym, jaki postawiliśmy, jest pierwsza czwórka, a następnie walka o awans.

źródło: zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved