Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mateusz Mika: Chcemy zdobyć komplet punktów we Wrocławiu

Mateusz Mika: Chcemy zdobyć komplet punktów we Wrocławiu

fot. Izabela Kornas

- Cieszymy się, że zarówno Australię, jak i Wenezuelę pokonaliśmy takim samym stosunkiem, gdyż te punkty zabierzemy ze sobą do kolejnej rundy i są nam one bardzo potrzebne - po kolejnym pewnym zwycięstwie powiedział Strefie Siatkówki Mateusz Mika.

Trzeci mecz wygrany bez straty seta. Twój szybki komentarz po tym spotkaniu?Mateusz Mika: – Bardzo się z tego cieszymy. Po raz kolejny nasza gra wyglądała dobrze i oby tak dalej. Przed meczem mieliśmy taką nadzieję, że uda nam się wygrać w trzech setach, bez straty punktu. Po spotkaniu możemy być dodatkowo zadowoleni, że zrobiliśmy to również w bardzo dobrym stylu.

W pierwszym secie grałeś znów bardzo dobre zawody, później jednak trener zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dokonał wielu roszad w składzie i stanąłeś w kwadracie dla rezerwowych. Przydał się ten krótki odpoczynek?

Na pewno każdemu z nas, kto dziś grał mniej, a wcześniej rozegrał pełne dwa mecze, ta krótka chwila odpoczynku się przyda, a z drugiej strony to jest też bardzo ważne dla tych chłopaków, którzy do tej pory otrzymali mniej szans na grę, by poczuli ten turniej w trochę dłuższym wymiarze niż tylko kilka piłek.

Ta wygrana jest o tyle istotna, że Wenezuela wciąż liczy się w walce o awans i jeśli dziś stracilibyście jakiś punkt, to mogłoby to skutkować mniejszą ilością „oczek” na starcie drugiej rundy.

Dlatego nie możemy pozwolić sobie we Wrocławiu na żadną wpadkę. Wenezuela wciąż jest w grze o awans i chyba bezpośrednim meczem z Australią rozstrzygnie się, która z tych drużyn przejdzie dalej. Cieszymy się, że oba te zespoły pokonaliśmy takim samym stosunkiem, gdyż te punkty zabierzemy ze sobą do kolejnej rundy i są nam one bardzo potrzebne.

W sobotę mecz z Kamerunem, czyli zapowiada się znów szybkie i łatwe zwycięstwo?

Zobaczymy, jak to się ułoży. Ja jednak jestem dobrej myśli i jeżeli zagramy tak jak dotychczas, to nie powinniśmy mieć problemów z rozstrzygnięciem tego meczu na naszą korzyść, bo Kamerun wydaje się być najsłabszym przeciwnikiem w naszej grupie, przynajmniej biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki. Musimy jednak zachować czujność, wyjść w sobotę na parkiet i po prostu zrobić swoje.

A na koniec pierwszej fazy we Wrocławiu Argentyna, czyli najtrudniejszy rywal, z którym przyjdzie wam się mierzyć w Hali Stulecia. Na jakie elementy musicie zwrócić szczególną uwagę, by go pokonać?

Argentyna na pewno postawi nam trudne warunki i będzie chciała wygrać to spotkanie, ale my jesteśmy rozpędzeni i zamierzamy podtrzymać dobrą passę. To będzie trudny mecz, jednak myślę że jeśli utrzymamy dotychczasowy poziom, zwłaszcza w polu zagrywki, to wszystko będzie dobrze. Jak na razie zagrywka jest w tych mistrzostwach naszym dużym sprzymierzeńcem i oby nadal nam służyła. Co do innych elementów by pokonać Argentynę, to dopiero będziemy analizować tego rywala na wideo, więc więcej będziemy wiedzieć w dniu meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved