Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły: Nie możemy odpuszczać żadnej piłki

Mariusz Wlazły: Nie możemy odpuszczać żadnej piłki

fot. Łukasz Krzywański

- Właśnie w taki ambitny sposób musimy walczyć o każdą piłkę, niezależnie od tego, jaki jest wynik. W ten sposób wysyłamy sygnał do rywali, że w mistrzostwach nie zamierzamy nawet na moment odpuszczać - po zwycięstwie nad Wenezuelą mówi Mariusz Wlazły.

Dzisiaj w drugim i w trzecim secie dosłownie znokautowaliście Wenezuelę. Kolejne pewne zwycięstwo w mistrzostwach świata reprezentacji Polski.

Mariusz Wlazły: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i z całego spotkania, które mieliśmy pod pełną kontrolą. To zwycięstwo przybliża nas do celu, jakim jest wygranie wszystkich meczów w pierwszej fazie mistrzostw i wejście do drugiej rundy z maksymalną ilością punktów, tak byśmy mieli jakiś bonus punktowy przed innymi rywalami na samym starcie bardzo ważnych zmagań w Łodzi.

Imponujecie w tym turnieju nie tylko grą, ale i zaangażowaniem w walce o każdą piłkę. Dziś przy wysokim prowadzeniu próbowałeś nawet bronić w jednej akcji, przeskakując nad krzesełkami. Czy warto aż tak ryzykować zdrowie w meczu, który i tak od początku toczył się po waszej myśli?– Moim zdaniem właśnie w taki ambitny sposób musimy walczyć o każdą piłkę niezależnie od tego, jaki jest wynik na tablicy i z jakim przeciwnikiem danego dnia przychodzi nam się mierzyć. W ten sposób wysyłamy też jasny sygnał do rywali, że w tych mistrzostwach nie zamierzamy nawet na moment odpuszczać. Doświadczenia z poprzednich lat uczą nas, że jeżeli z teoretycznie słabszym przeciwnikiem lekko się zdekoncentrujesz, możesz wówczas przegrać coś bardzo ważnego, więc zamierzamy ambitnie walczyć o każdą piłkę tego turnieju.

Niektórzy nawiązują już do początku mistrzostw świata z 2006 roku, gdy w podobnym stylu w pierwszej fazie biliście wszystkich rywali. Dostrzegasz jakieś analogie między tymi turniejami?

– Mam takie podejście, że zostawiam przeszłość za sobą i nie poświęcam nadmiernej uwagi temu, co już jest historią. Dlatego nie porównuję tych dwóch imprez. W tym momencie gramy turniej w Polsce, w którym chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Patrzymy tylko w przyszłość i na kolejne mecze, które przed nami.

W trzecim secie spotkania z Wenezuelą rozstrzelałeś rywali swoją zagrywką. Z meczu na mecz serwujecie coraz lepiej.

– Dzisiaj ten element wyglądał rzeczywiście całkiem nieźle i mamy nadzieję, że w kolejnych meczach utrzymamy wysoki poziom zagrywki. Dobrze czujemy halę we Wrocławiu i to widać właśnie w polu serwisowym.

Przed wami Kamerun, czyli prawdopodobnie kolejne łatwe zwycięstwo i prawdziwy sprawdzian w niedzielę w spotkaniu przeciwko Argentynie. Czekasz już na rywalizację ze swoimi kolegami z zespołu klubowego?

– Na pewno wiem, jak groźnymi są zawodnikami. Conte i Uriarte stanowią o sile tej reprezentacji, ale w ogóle cały zespół Argentyny, jeśli tylko gra im zaskoczy, jest bardzo trudnym przeciwnikiem do pokonania. To są siatkarze światowej klasy i musimy być bardzo czujni w niedzielnym meczu.

Utrudnienie gry Uriarte i Conte to recepta na sukces z Argentyńczykami i na zakończenie pierwszej rundy z kompletem punktów?

– Pamiętam, jak za dawnych lat grałem szybką piłką z Pawłem Zagumnym i naprawdę ta nasza współpraca wyglądała znakomicie. Potem miałem okazję współpracować z wieloma rozgrywającymi, jednak dopiero po przyjściu Nico (Nicolas Uriarte – przyp. red.) do Bełchatowa przypomniała mi się ta szybkość i efektywność gry sprzed kilku lat z Pawłem. Uriarte to znakomity rozgrywający, prawdziwy reżyser gry zespołu. A co do Facundo Conte – jeśli jest w formie, potrafi seryjnie zdobywać punkty. To zawodnicy pod każdym względem przygotowani do wielkich meczów i zwycięstw. Ale nie tylko na nich będziemy musieli uważać, bo w Argentynie są również inni ciekawi siatkarze. Na pewno to będzie bardzo dobry pojedynek, który mam nadzieję pewnie wygramy, mimo siły przeciwnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved