Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lukas Kampa: Popełniliśmy ogromny błąd

Lukas Kampa: Popełniliśmy ogromny błąd

fot. Jacek Cholewa

Podopieczni trenera Heynena pokonali Tunezję w czterech setach. - Zwyczajnie się zdekoncentrowaliśmy - ocenił niemiecki rozgrywający Lukas Kampa. - Tunezja poczuła, że istnieje możliwość zdobycia punktów i zaczęła grać lepiej - dodał zawodnik.

Wydawało się, że ten mecz będzie dla was właściwie formalnością, ale Tunezyjczycy sprawili wam nieco problemów…

Lukas Kampa:Myślę, że sami sobie te problemy stworzyliśmy, ponieważ w pierwszych dwóch setach zaczęliśmy naprawdę bardzo dobrze. Wywarliśmy na Tunezyjczykach presję poprzez dobre przyjęcie. W pewnych momentach nie byli oni w stanie przebić piłki na naszą stronę. Mimo wszystko, jak można było zauważyć, w trzecim secie zrobiliśmy krok w tył w elemencie zagrywki. Nasi przeciwnicy mogli swobodnie grać, a my się zwyczajnie zdekoncentrowaliśmy i trudno było nam wrócić do wcześniejszej postawy.

Tunezyjczycy przegrali póki co wszystkie swoje mecze i także w tym nie mieli nic do stracenia. Czuliście to na boisku?Muszę przyznać, że na początku nie. Byłem nawet zaskoczony, że zaczęliśmy tak prosto i przyjemnie. Spodziewałem się, że będzie nam trudno atakować, a nasze zagrywki nie będą punktować. Po pierwszych dwóch setach popełniliśmy ogromny błąd, bo myśleliśmy, że to koniec gry. Tunezja poczuła wtedy, że istnieje możliwość zdobycia jakichś punktów i zaczęła grać lepiej.

Pokazaliście dziś cały wachlarz mocnych ataków i punktowych zagrywek. Te elementy były kluczem do zwycięstwa?

Myślę, że oprócz tego najistotniejsza była nasza lepsza gra w obronie i w bloku, przez co przeciwnik nie był w stanie umieścić piłki w naszym polu. Jeśli chodzi o zagrywkę, to nie szła nam wcale dobrze, szczególnie w ostatnich dwóch setach, choć zdarzały się punkty zdobyte bezpośrednio z tego elementu. Uważam mimo wszystko, że to obrona była dziś kluczem do całego zwycięstwa.

W drugiej rudzie spotkacie się z niewątpliwie silniejszymi przeciwnikami. Myśleliście już o tym?

Nie do końca. Właściwie teraz chcemy się skupić na naszych najbliższych przeciwnikach, chociażby na najbliższym meczu z Finlandią. To będzie ważny mecz i wielkie widowisko, ponieważ na hali będzie mnóstwo fińskich kibiców, co przełoży się na bardzo głośny doping. Spodziewam się trudnego meczu, ponieważ Finlandia pokaże ciąg dalszy swoich bardzo dobrych umiejętności. Jeśli wejdą na swój poziom gry, będzie to dla nas niebezpieczne. Musimy więc kontrolować grę od samego początku i pokazać, że jesteśmy silniejszą drużyną.

Miastem gospodarzem waszej grupy są Katowice. Mieliście okazję zobaczyć miasto?

Widziałem, że koledzy wychodzili napić się kawy poza hotel, ale ja osobiście wolę zostać w pokoju i się zrelaksować, ponieważ muszę oszczędzać energię jak tylko to możliwe, głównie dlatego, że teraz codziennie czekają nas wyczerpujące mecze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved