Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Krzysztof Bieńkowski: Teraz nie będzie łatwych spotkań

Krzysztof Bieńkowski: Teraz nie będzie łatwych spotkań

fot. archiwum

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy juniorów Polacy wygrali z Czechami 3:0, jednak spotkanie wcale nie było tak jednostronne, jak wskazuje wynik. - To będzie z korzyścią dla nas - twierdzi polski rozgrywający Krzysztof Bieńkowski.

Za ostatnim rywalem biało-czerwonych była praktycznie cała hala. Praktycznie, bo oprócz kilku sympatyków z Polski naszym reprezentantom głośno kibicowali Słoweńcy. W ich interesie było, aby Polacy wygrali za trzy punkty. – Fajnie się gra, gdy kibicują ci przedstawiciele innych państw – zauważa Krzysztof Bieńkowski.Momentami Słoweńcy byli głośniejsi od miejscowych kibiców – dodaje.

Podopieczni Jacka Nawrockiego wcale nie musieli wygrywać spotkania, bo i tak mieli zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Doping jednak ich zmobilizował, dzięki czemu potwierdzili swoją dyspozycję. – Na pewno wsparcie Słoweńców nam dodatkowo pomogło, dodało nam motywacji. Wygraliśmy i w półfinale zagrają Słoweńcy – informuje zawodnik.

Wynik wskazuje na gładkie zwycięstwo Polaków, jednak wcale tak nie było. W drugiej i trzeciej partii nasi siatkarze musieli gonić wynik. Zdaniem Krzysztofa Bieńkowskiego dobrze, że taka sytuacja miała miejsce. – Dobrze, że wygrywamy w końcówkach, bo teraz nie będzie łatwych spotkań i właśnie końcówki mogą decydować. Uważam, że to, że nie wygraliśmy z Czechami tak łatwo, może nam się przydać – przyznaje 19-latek.Po pięciu meczach Polacy mają na swoim koncie komplet zwycięstw i tylko jeden stracony punkt. Czy zawodnicy liczyli na taki rezultat? – Trudno powiedzieć, czy się spodziewaliśmy, na pewno mieliśmy takie nadzieje. W końcu przyjechaliśmy tutaj po medal i będziemy o niego walczyć – zapowiada Krzysztof Bieńkowski.

Autor: Agata Kołacz (wp.pl) z Brna

źródło: wp.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved