Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Gutkowski: Jestem pozytywnie nastawiony na zmiany

Kamil Gutkowski: Jestem pozytywnie nastawiony na zmiany

fot. archiwum

W piątek Cerrad Czarni Radom rozegrają pierwsze przedsezonowe spotkanie. Na pozycji libero w zespole Roberta Prygla wystąpi Kamil Gutkowski, dotychczasowy przyjmujący. - Muszę wiele się nauczyć i nie żałuję rąk - mówi.

Jak morale w zespole przed testem w Nidzicy?

Kamil Gutkowski: – Póki co nie myślimy o pierwszych meczach w Nidzicy, tylko jak przetrwać do kolejnego treningu (uśmiech). A tak na poważnie to morale było i jest wysokie. Każdy pracuje bardzo ciężko, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się rozgrywek. Każdy sobie pomaga, podpowiada wiele na treningach. Morale i atmosfera w zespole są znakomite.

Wiemy, że na pewno będziesz występował na libero. Dużo musiałeś zmienić w swojej grze, przyzwyczajeniach, skoro zmieniasz pozycję?Jak na razie zdaję sobie sprawę, że muszę się wiele nauczyć. Podczas małych gier oraz ćwiczeń analizuję swoje zagrania i wiem, że musi minąć trochę czasu, aby było tak, jak bym sobie sam tego życzył. Mimo wszystko jestem gotowy do pracy i pozytywnie nastawiony na zmiany.

Czujesz się pewnie?

Generalnie staram się zawsze pokazywać swoją pewność w poczynaniach, aczkolwiek początki na nowej pozycji bywają ciężkie. Nie żałuję rąk i staram się wykonywać swoje nowe zadania jak najlepiej.

Adam Kowalski ma godnego rywala?

Trudno mi odpowiedzieć. To pytanie raczej powinno być skierowane do Adama. Na pewno z mojej strony będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby grać podczas sezonu. Rywalizacja jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziła. Na pewno będzie to nas mobilizować do pracy, tym samym obaj na tym zyskamy.

Wiele osób nie wie, ale podczas wyboru kapitana zebrałeś bardzo dużą liczbę głosów w drużynie. Gdybyś został wybrany przez zespół na „przywódcę” Czarnych, przyjąłbyś tę funkcję?

Nie ma co gdybać. Cieszę się z tego, że ostatecznie Daniel został naszym „przywódcą”, jak to określiłeś. Jestem pewny, że był to bardzo dobry wybór.

Ostatnio na treningach rywalizujesz m.in z Wojtkiem Żalińskim oraz Danielem Plińskim w… koszykówkę. Chyba chłopaki muszą potrenować?

Fakt, bawimy się trochę przed i po treningach, ale dyscyplina jest łączona. Zamiast tradycyjnych rzutów do kosza, staramy się trafić do celu, odbijając piłkę palcami lub sposobem dolnym. Póki co to Daniel jest na szczycie, ale ostro z „Cisolem” depczemy mu po „haluksach” (śmiech).

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved