Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga nie dla Morza Bałtyk, zagra w niej Espadon Szczecin

I liga nie dla Morza Bałtyk, zagra w niej Espadon Szczecin

fot. archiwum

Nowa drużyna, nowy szkoleniowiec, nowy prezes klubu i ambitne cele związane z utworzeniem w Szczecinie silnego ośrodka siatkarskiego - to zmiany, które zachodzą w szczecińskiej siatkówce, a ich finałem ma być gra w PlusLidze.

W minionym sezonie siatkarzom Morza Bałtyk nie udało się awansować do I ligi. Zanosiło się więc na to, że ponownie będą rywalizowali na drugoligowych parkietach. Jednak w lipcu pojawiła się okazja, by w Szczecinie zagościła I liga. Przy wsparciu miasta oraz zaangażowaniu się w sponsorowanie szczecińskiej siatkówki firmy Espadon, której właścicielem jest Jakub Markiewicz, powołano Espadon Szczecin, który będzie rywalizował na zapleczu elity. – Morze Bałtyk miało pewne zadłużenie. W związku z tym był problem z kontynuowaniem siatkówki pod tym szyldem. Znalazł się nowy sponsor, Jakub Markiewicz, który przyczynił się do tego, że siatkówka nadal będzie się rozwijała w Szczecinie – powiedziała Agata Krzysztofek, która w klubie będzie pełniła funkcję rzecznika prasowego.

Prezesem Espadonu został Radosław Rybak, który w latach 2000-2003 grał w szczecińskim zespole. Na ławce trenerskiej szczecińskiej drużyny zasiądzie Przemysław Michalczyk, a jego asystentem będzie Michał Doliński. W sztabie szkoleniowym znajdzie się miejsce także dla trenera przygotowania fizycznego. Tę funkcję pełnił będzie Maciej Michalik. Z siatkarzami współpracowała będzie Maja Marciniak, która już w poprzednim sezonie była trenerem mentalnym Morza Bałtyk. Kierownikiem nowego klubu będzie Elżbieta Cencora, masażystą Wojciech Płaczkiewicz, a dyrektorem zarządzającym Maciej Kisiel. Dotychczasowy sternik Morza Bałtyk, Jacek Burda, w Espadonie będzie zajmował się kwestiami marketingowymi. Z kolei koordynatorem w zakresie szkolenia młodzieży została Marzena Pońska. W klubie znalazło się także zadanie dla Igora Prielożnego, który w Polsce znany jest między innymi z pracy w Jastrzębskim Węglu oraz BKS-ie Aluprofie Bielsko-Biała. Będzie on pełnił funkcję koordynatora. – Będzie przyjeżdżał raz na jakiś czas i pomagał trenerowi seniorskiej drużyny, ale będzie także służył swoją wiedzą i wsparciem szkoleniowcom zespołów młodzieżowych – podkreśliła Krzysztofek.

Bez zmian nie obyło się także w składzie Espadonu. Kontrakty podpisali już: Maciej Kordysz, Mateusz Leszczawski, Łukasz Pietrzak, Patryk Orłowski, Janusz Gałązka, Wojciech Kwiecień i Damian Markiewicz. Filarem szczecińskiej drużyny ma być też Marcin Nowak, choć on jeszcze nie złożył podpisu pod nową umową. Wciąż jednak trwa kompletowanie drużyny, a pełen jej skład mamy poznać tuż przed startem rozgrywek, które ruszają 27 września. Już w nadchodzącym sezonie Espadon ma namieszać w I lidze, a w przyszłości dołączyć do grona zespołów walczących w PlusLidze. – Mamy dobre podstawy organizacyjno-finansowe, dzięki którym chcemy stworzyć silny ośrodek siatkarski – powiedziała Krzysztofek. – Duży nacisk zamierzamy też kłaść na szkolenie młodzieży. Już w poprzednich latach Jakub Markiewicz pomagał drużynom młodzieżowym – zakończyła rzecznik prasowy Espadonu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved