Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Muszynianki na remis z Developresem

Muszynianki na remis z Developresem

fot. archiwum

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki i Developresu SkyRes Rzeszów rozegrały już pierwszy sparing, który zakończył się remisem 2:2. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w piątek, po czym rzeszowianki przeniosą się do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podopieczne Marcina Wojtowicza na zaproszenie zespołu z Doliny Popradu przebywają w Muszynie, gdzie trenują i sparują z miejscowym Polskim Cukrem Muszyna. Premierową odsłonę meczu otworzyła Katarzyna Warzocha, atakując ze środka, jednak po atakach Katie Carter i Justyny Sosnowskiej to miejscowe zaczęły budować przewagę. Rzeszowianki popełniały sporo błędów własnych, a po bloku Gabrieli Jasińskiej na Ewie Śliwińskiej było 7:2 dla „mineralnych”. Developres dzięki punktowemu blokowi Magdaleny Hawryły i kontrze Pauli Szeremety odrobił część strat 5:9. Wydawało się, że po słabym początku beniaminek z Podkarpacia dogoni ekipę Bogdana Serwińskiego, ponownie o sobie przypomniały Sosnowska i Jasińska (11:5). Gdy ze środka uderzyła Ivana Plchotova było 13:6. Siatkarki Marcina Wojtowicza wzięły się do pracy. Po atakach Emilii Muchy i Katarzyny Warzochy zrobiło się 14:15. Co prawda muszynianki dzięki Karolinie Różyckiej odskoczyły na 18:14, ale po kontrze Magdaleny Olszówki był remis 20:20. Do stanu 23:23 trwała zacięta walka punkt za punkt. Decydujące akcje należały do Szeremety i Olszówki, które ustaliły wynik premierowej odsłony meczu (25:23).

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C rozpoczęły przyjezdne. Po kontrze Szeremety prowadziły 6:2, ale podopieczne Bogdana Serwińskiego nie dawały za wygraną. Przy stanie 10:6 tryby zespołu z Rzeszowa nagle się zacięły i dzięki atakom Natalii Kurnikowskiej i bloku Sylwii Wojcieskiej był remis 11:11. Rzeszowianki seriami oddawały punkty i po chwili przegrywały 12:19. W pogoń za rywalkami rzuciły się Mucha i Szeremeta, a po ataku Dominiki Nowakowskiej beniaminek zbliżył się na 19:24. Autowa zagrywka rozgrywającej Developresu zakończyła drugą partię.

Mimo przegranej niezrażone siatkarki z Podkarpacia ruszyły do ataku. Dzięki skutecznym zagrywkom Warzochy błyskawicznie zrobiło się 6:2. Kinga Hatala odrobiła dwa punkty (4:6), ale po kontrze Śliwińskiej Developres ponownie odskoczył na pięć punktów (10:5). Kiedy wydawało się, że przyjezdne złapały wiatr w żagle, „mineralne” zaczęły odrabiać straty. Ilona Gierak doprowadziła do stanu 11:12, jednak wciąż utrzymywało się prowadzenie ekipy z Podkarpacia. Po bloku Karoliny Filipowicz beniaminek Orlen Ligi odskoczył na 19:16, a po kontrze Warzochy ze środka prowadził 21:17. Końcówka seta miała dramatyczny przebieg, bowiem po akcjach Gierach i Plchotovej było 23:24. Kropkę nad i postawiła Magda Jagodzińska, dzięki czemu przyjezdne miały wygrane dwa sety.Po dwóch błędach Gierak podopieczne Marcina Wojtowicza uzyskały dwupunktową przewagę (2:0), ale po asie serwisowym Wojcieskiej rozbiło się 4:2 dla Polskiego Cukru Muszynianki. Ekipa Bogdana Serwińskiego powoli zwiększała prowadzenie, odskakując po atakach Sosnowskiej i Hatali na 11:6. Siatkarki z Doliny Popradu kontrolowały wydarzenia na boisku. Co prawda po punktowej zagrywce Filipowicz było 9:12, ale po kolejnym asie serwisowym Wojcieskiej muszynianki prowadziły 18:10. Przewagę miejscowych zwiększyła Karolina Ciaszkiewicz-Lach (21:12) i choć „mineralne” seriami zaczęły gubić punkty, wygrały po błędzie Filipowicz 25:17. Kolejny mecz sparingowy pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką a Developresem rozegrany zostanie 5 września. Dzień później podopieczne Marcina Wojtowicza zmierzą się z akademiczkami z Ostrowca Św.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 2:2
(23:25, 25:19, 23:25, 27:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved